Huawei’den Android 8.0 Oreo Müjdesi!

Gelecek hafta duyurulacak olan yeni Huawei Mate 10 ailesi ile ilgili doğrudan Huawei'den Android 8.0 Oreo müjdesi geldi! İşte tüm detaylar!

Android 8.0 Oreo

Çinli Huawei markası tarafından önümüzdeki hafta kapsamında duyurulması beklenen yeni akıllı telefon ailesi Mate 10 ile ilgili, doğrudan Huawei tarafından kullanıcıların merak ettiği bir soruya cevap geldi. Buna göre 16 ekim tarihinde duyurulacak olan yeni Huawei Mate 10 ailesi, kutudan Android 8.0 Oreo mobil işletim sürümü ile birlikte çıkacak!

Huawei Mate 10 serisi, Android 8.0 Oreo ile geliyor!

Her ne kadar Google, yeni işletim sistemi sürümü Android 8.0 veya daha çok bilinen adı ile Android Oreo için resmi sürümü yayınlamış olsa da şu an için Android telefon üreticileri, geçmişte de olduğu gibi yeni sürüme geçiş noktasında hızlı adım atmıyorlar.

mate 10 pro
Huawei Mate 10 Pro render görseli

Durum böyle olsa da görünen o ki Huawei, yeni akıllı telefon modelleri Mate 10, Mate Pro ve Mate 10 Lite konusunda kullanıcılarını memnun edecek. Kısa bir süre önce Huawei’nin teaser çalışmaları kapsamında, Android 8.0 Oreo işletim sisteminin, yeni modellerde olacağı ortaya çıkmış oldu.

mate 10 Android 8.0 Oreo

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro için kesin olan bu bilgiye karşın, Mate 10 Lite modeli ile ilgili soru işaretleri devam ediyor. Öyle görünüyor ki Huawei, üst seviye modellerinde yeni Android sürümünü doğrudan kullanıcılarına sunacak. Lite versiyonun da ise nasıl bir yaklaşım getirileceği, 16 Ekim tarihinde kesinleşmiş olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here