HTC Vive Pro Sanal Gerçeklik Kaskı Lanse Edildi!

HTC markasının yeni sanal gerçeklik kaskı Vive Pro resmi olarak duyuruldu. Vive modelinden sonra daha farklı bir sanal gerçeklik kaskı yaklaşımı getiren HTC Vive Pro, sektörü canlandırmaya çalışacak. İşte HTC Vive Pro özellikleri!

HTC Vive Pro

CES 2018 konferansı kapsamında HTC tarafından da sanal gerçeklik yani VR sektörü adına önemli bir ürün geldi. Etkinlik ile birlikte yeni HTC Vive Pro sanal gerçeklik kaskı duyuruldu. Yeni Vive Pro, sanal gerçeklik kaskı konusunda farklı bir yaklaşım sunuyor olacak.

HTC Vive Pro özellikleri

HTC Vive Pro

Öncelikle belirtmek gerekirse Vive Pro özellikleri arasında ilk olarak 2880xx1600 piksel çözünürlüğündeki çift OLED ekran kendini belli ediliyor. Her bir göz için düşen çözünürlük ise 1400×1600 seviyesinde ve 615ppi yani inç başına düşen piksel yoğunluğu bulunuyor.

HTC Vive Pro

Bir önceki HTC Vive modeline kıyasla yaklaşık olarak yüzde 78’lik bir çözünürlük artışı bulunuyor. Vive ve Vive Pro karşılaştırması yapmak adına söylemek gerekirse Vive modelinde her bir göz için 1080×1200 çözünürlük, toplamda ise 2160×1200 çözünürlük bulunuyordu.

HTC Vive Pro

Bu çözünürlük artışı ile birlikte sadece Vive modelinin değil, Oculus Rift ve Windows Mixed Reality kaslarının da önünde yer alan bir Vive Pro modeli kendini göstermiş oldu.

Bunlarla birlikte yeni modelde, dahili kulaklık desteği de sunulmuş. Artık VR kaskı ile birlikte ekstra bir kulaklık ihtiyacı bulunmayacak. Bunlara ek olarak çift mikrofon ve çift ön kamera detayı da dikkat çekiyor.

HTC Vive Pro

Mavi renk seçeneği ile birlik kendini gösteren HTC Vive Pro fiyatı veyahut çıkış tarihi konusunda ise şu an için bir bilgi mevcut değil. İlerleyen dönemlerde yapılan açıklamalar doğrultusunda gelen haberleri, giyilebilir teknoloji bölümünde iletmeye devam edeceğiz. Daha önce gelen HTC Vive satışları hakkındaki bilgilerden sonra, Pro modelinin nasıl bir etkileşim kuracağı ise büyük bir merak konusu olmuş durumda.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.