HTC U11 Plus Özellikleri İle İlgili Yeni Bilgiler Sızdırıldı!

HTC markasının önümüzdeki günlerde duyurmaya hazırlandığı yeni HTC U11 Plus özellikleri ile ilgili detaylı bilgiler elde edildi!

HTC U11 Plus

HTC’nin yeni akıllı telefon modeli U11+ ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. HTC U11 Plus çıkış tarihi yaklaştıkça, gelen bilgilerin detayları da artıyor. Kısa bir süre önce de yeni HTC U11+ özellikleri ile ilgili detaylı bilgiler gündeme geldi. Buna göre HTC, birçok açıdan yeni bir model ile kullanıcılarla buluşmayı amaçlıyor.

HTC U11+ teknik özellikleri nasıl olacak?

2 Kasım tarihinde tanıtılması beklenen yeni U11+ veya U11 Plus olarak ifade edilebilecek yeni modelin özellikleri arasında, ilk olarak 6-inç büyüklüğünde LCD ekran detayı yer alıyor. QHD+ çözünürlüğünde 538ppi değerinde olacak bu ekran, daha iyi bir görüntü için önemli bir rol üstlenecek.

HTC U11 Plus

Qualcomm’un Snapdragon 835 mobil yonga setinin yer alacağı iddia edilen U11+ modelinde, depolama seçeneklerine göre değişen RAM miktarı olacak. 64 GB dahili depolama alanı için 4 GB RAM sunulacakken, 128 GB dahili depolama alanı için 6 GB RAM sunulmuş olacak.

Tek arka kamera sistemine devam eden HTC, U11+ modelinde 12 MP çözünürlüğünde ve f/1.7 diyafram değerinde bir arka kamera sensörü bulunduracak. Ayrıca arka kamera, çift led flaş ile destekleniyor olacak. Ön kamera tarafında ise 8 MP çözünürlüğünde bir kamera sensörü yer konumlanmış olacak.

Cihazın enerji kaynağı ise, aktarılan bilgilere göre 3930mAh kapasitesindeki dahili batarya olacak. 3930mAh kapasitesi ile birçok Android işletim sistemine sahip rakibinden daha fazla pil ömrü sunabileceğini söylemek mümkün.

Tüm bunların dışında IP68 suya ve toza dayanıklı kasa yapısı ile birlikte Edge Sense ve Boom Sound özelliklerinin de HTC U11 Plus modelinde yer alacağının iddia edildiğini söylemekte fayda var.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here