HTC U11 Plus Ne Zaman Tanıtılacak?

Bir süredir akıllardaki "HTC U11 Plus ne zaman tanıtılacak?" sorusuna, doğrudan HTC tarafından netlik kazandırılmış oldu!

HTC U11 modelleri

HTC U11 Plus modeli ile ilgili yeni bilgiler kaydedilmeye devam ediyor. Bir süre önce gelen HTC U11 sızıntı görselleri haberi sonrasında, şimdi de doğrudan HTC tarafından resmi bir açıklama geldi.

HTC’nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre firma, özel bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor.

HTC U11 Plus, 2 Kasım’da tanıtılabilir!

HTC’nin paylaştığı basın görsellerinde, 2 Kasım tarihi işaret ediliyor ve “Save the Date” yani “Tarihi kaydet” olarak tercüme edebileceğimiz bir açıklama bulunuyor. Her ne kadar HTC tarafından söz konusu bu tarihin ne için olduğu belirtilmese de elbette ki bütün sinyaller, HTC U11 Plus modelinin çıkış tarihi olduğu izlenimini veriyor.

HTC U11 Plus

HTC U11 Plus özellikleri ile ilgili beklentilere de değinerek haberimize son vermek gerekirse, yeni akıllı telefon modelinin şu teknik özellikleri barındırması bekleniyor:

  • 6-inç büyüklüğünde ve Quad HD çözünürlüğünde ekran
  • Qualcomm Snapdragon 835 mobil yonga seti
  • 64 GB dahili depolama alanı için 4 GB RAM
  • 128 GB dahili depolama alanı için 6 GB RAM
  • 4000mAh büyüklüğünde dahili batarya

Bunların dışında tasarım tarafında HTC U11 modeli ile büyük bir benzerlik göstermesi beklene yeni modelin, 3.5mm kulaklık girişini sunmayacağı, bunun yerine USB Type-C portunu kullanacağı ifade ediliyor. Her ne kadar güçlü bir iddia olmasa da “U11 Plus” modelinin kutudan Android 8.0 Oreo sürümü ile çıkması umuluyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here