HTC U11 Duyuruldu!

HTC U11 resmi olarak tanıtıldı. İşte yeni akıllı telefon modeli HTC U 11 özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili bilinmesi gerekenler!

HTC U11

HTC U11 kısa bir süre önce resmi olarak HTC’nin etkinliği ile birlikte duyuruldu ve kullanıcıların beğenisine sunuldu. Böylece HTC U11 özellikleri ve tasarımı ile ilgili tüm merak edilen bilgiler, gün yüzüne çıkmış oldu.

HTC U11 özellikleri!

İlk olarak U11 özellikleri ile ilgili detaylara yer vermek gerekirse, yeni U11 modeli mobil yonga seti tarafında Qualcomm’un Snapdragon 835 çipini taşıyor. 5.5-inç büyüklüğünde ve QHD yan, 2560×1440 piksel çözünürlüğünde Super LCD 5 paneline sahip olan yeni model; 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanına sahip kombinasyon ile öne çıkıyor. Buna ek olarak 6GB RAM ve 128GB dahili depolama kombinasyonuna sahip bir model de satışa sunulacak.

HTC U11

Daha önceleri yeni “U” serisi modeller ile HTC’nin duyurduğu farklılık sunan ve “ıslak” cam görünümü olarak tarih edilen ekran tasarımı da bu yeni model ile sürdürülüyor. Ayrıca panel de Gorilla Glass 5 ile korunuyor.

Android 7.1 Nougat mobil işletim sistemi sürümü ile kutudan çıkacak olan model; 3000mAh kapasitesindeki dahili bataryasından gücünü alıyor. HTC’nin yeni amiral gemisi akıllı telefon modelinde 12 MP çözünürlüğündeki HDR destekli UltraPiksel teknolojisine sahip olan arka kamera, f/1.7 diyafram değerine sahip iken, 16 MP çözünürlüğe ve f/2.0 diyafram değerine sahip ön kamera yer alıyor.

HTC U11

Bunlara ek olarak yeni model, IP67 suya ve toza dayanıklılık sertifikasına da sahip. Nitekim güncel amiral gemisi akıllı telefon modelleri arasında, suya ve toza karşı dayanıklılığı ile rekabetin gerisinde kalmayan bir model olmayı başarıyor. 3.5mm kulaklık girişi de bu model ile birlikte yer verilmeyen detaylar arasında… Nitekim HTC de amiral gemisi modellerinde 3.5mm kulaklık girişine yer vermemeye başlayan markalar arasına katılmış oldu. Kutu içeriğine ise HTC tarafından USB-Type C girişli HTC USonic kulaklık dahil edilecek.

HTC U11

HTC U11 Edge Sense özelliği!

Yeni HTC U11 özellikleri arasında dikkat çeken detaylardan birisi de “Edge Sense” ismi verilen özellik oldu. Kısaca değinmek gerekirse söz konusu olan bu özellik, Apple’ın “Froce Touch” özelliği ile birlikte aynı işleve sahip. Cihazın yan kısımlarında yer alan basınca duyarlı bölümler ile birlikte, uygulamalar veya arayüz kullanımlarında çeşitli kolaylıklar sağlanabiliyor.

HTC U11 fiyatı ve çıkış tarihi!

Son olarak değinmek gerekirse, elde edilen bilgilere göre HTC U11 fiyatı, 649 dolar olacak. Elbette ki bu fiyat, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı sunan model için geçerli olacak. Öte yandan HTC U11 çıkış tarihi olarak kesin bir bilgiye HTC tarafından yer verilmedi. Ancak haziran ayı itibariyle birçok noktada yer almaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Tüm bunların dışında U11 serisinin yeni üyesi HTC U11 EYEs özellikleri ve fiyatı da resmi olarak duyurulmuş oldu. Farklı tercih yapmak isteyen kullanıcılar için iyi bir seçenek olabilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here