HTC U Ultra Tanıtıldı. İşte HTC U Ultra Özellikleri!

HTC markasının merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli HTC U Ultra duyuruldu. İşte yeni HTC U Ultra özellikleri ve fiyatı!

HTC U Ultra

HTC, resmi olarak uzun süredir sızıntılara konu olan HTC U Ultra modelini duyurdu. Böylelikle HTC U serisi akıllı telefonlar da, bundan böyle markanın akıllı telefon ürün gamı haline geliyor.

HTC U Ultra teknik özellikleri!

Öncelikle değinmek gerekirse HTC U Ultra teknik özellikleri, şu şekilde sıralanıyor:

HTC U Ultra

5.7-inç büyüklüğünde ve QHD-2560×1440 çözünürlüğünde ekran

Qualcomm Snapdragon 821 mobil işlemci

4GB RAM

64GB ve 128GB dahili depolama seçenekleri

12MP çözünürlüğünde UltraPixel teknolojisi ile hazırlanmış, OIS (Optik Görüntü Sabirleme) destekli arka kamera(f/1.8 diyafram ve 1.55um)

3,000mAh büyüklüğünde batarya

HTC U Ultra özellikleri!

HTC U Ultra

HTC U Play modeli ile birlikte duyurulan HTC’nin yeni akıllı telefon modeli HTC U Ultra özellikleri arasında, dikkat çeken detaylar bulunuyor. Buna göre, her ne kadar kısıtlı bir model için geçerli olsa da HTC U Ultra, Safir ekran ile korunacak. Söz konusu bu kısıtlı sürüm dışındaki HTC U Ultra modelleri ise, Gorilla Glass 5 ile ekran koruması sunacak.

Öte yandan, LG V20 modelinde olduğu gibi U Ultra modelinin üstünde de ayrı bir ekran bulunuyor. Bu ek ekranda, HTC’nin yeni duyurduğu yapay zeka destekli akıllı asistanı ve bildirimler için kullanılacak.

U Ultra modeliyle, HTC’de 3.5mm kulaklık girişini kaldıran akıllı telefon üreticileri arasında ilerliyor. USB Type-C portu ile gelen yeni HTC U Ultra, U-Sonic isimli ses deneyimini de vaat ediyor.

HTC U Ultra fiyatı ve çıkış tarihi!

Son olarak da HTC U Ultra fiyatı ve çıkış tarihine de değinmek gerekirse U Ultra fiyatı, 749 dolar olarak belirlenmiş ve mart ayı itibariyle çıkış yapacak.

HTC U Ultra Tanıtım Videosu

 

HTC U Play özellikleri

HTC U Ultra ve HTC U Play fiyatı ve çıkış tarihi

 

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.