HTC U Play Duyuruldu. İşte Özellikleri!

HTC U serisinin yeni akıllı telefon modellerinden olan HTC U Play duyuruldu. İşte yeni HTC U Play özellikleri ve tüm detayları!

htc-u-play

HTC’nin yeni U serisi akıllı telefonlarından olan HTC U Play, HTC U Ultra modeli ile beraber duyuruldu. Benzer tasarım anlayışına sahip olan HTC U Play, teknik özellik noktasında HTC U Ultra modelinden ayrılıyor.

HTC U Play teknik özellikleri!

HTC U Play

Öncelikle değinmek gerekirse yeni HTC U Play modelinin teknik özellikleri şöyle:

5.2-inç büyüklüğünde ve FullHD-1920×1080 çözünürlüğünde ekran

MeliaTek MT6755 Helio P10 işlemci

Mali-T860MP2 grafik birimi-GPU

32GB depolama alanında 3GB RAM

64GB depolama alanında 4GB RAM

16MP çözünürlüğünde arka kamera ( OIS-Optik Görüntü Sabitleme desteği ve f/2.0 diyafram değeri)

16MP çözünürlüğünde ön kamera

2,500mAh büyüklüğünde batarya

HTC U Play özellikleri!

Teknik özelliklerin dışında yeni HTC U Play modeli, USB Type-C portuna sahipken, 3.5mm kulaklık girişi bulundurmuyor.

HTC U Play

HTC tarafından yapay zeka temeli ile geliştirilen yeni Sense Companion isimli sesli asistan, U Ultra modelinde olduğu gibi HTC U Play modelinde de kullanılıyor.

Ses deneyimi konusunda da sahip olduğu iddiasını HTC U Play modeliyle de sürdüren HTC, kutu içeriğine de HTC USonic kulaklıklarını dahil edecek.

HTC U Play tanıtım videosu!

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.