HTC Ocean Note Aslında HTC U Ultra imiş!

12 Ocak 2017 tarihinde tanıtılacak olan modelin HTC Ocean Note olduğu düşünülürken, aslında HTC U Ultra olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar!

Uzun süredir sızıntılara konu olan ve 12 Ocak 2017 tarihinde HTC tarafından tanıtılması beklenen yeni akıllı telefon modelinin, aslında HTC Ocean Note değil de HTC U Ultra olduğu iddia edildi.

Ocean Note değil, HTC U Ultra!

HTC U Ultra

Hatırlatmak gerekirse bir süre önce HTC, düzenleyeceği etkinlik için bir görsel paylaşmıştı. Görselde 12 Ocak 2017 işaret ediliyordu ve “for u” ibaresi yer alıyordu. Görselde yer alan bu “U” harfinin İngilizce “you” kelimesinin kısaltması olarak kullanıldığı ve aslında “sizin için” anlamına geldiği dile getirilmişti. Bununla beraber HTC’nin bu etkinliğinde, HTC Ocean Note modelini duyuracağı tahmin ediliyor. Yeni gelen bilgilere göre ise, aslında etkinlik görselindeki “U” harfi, HTC Ocean Note modelini değil doğrudan yeni HTC U Ultra modelini işaret ediyor.

Akıllı telefon sızıntıları ile nam salmış Twitter kullanıcısı OnLeaks tarafından ortaya atılan bu iddia, ayrıca HTC U Ultra özellikleri ile ilgili de bilgiler içeriyor. Buna göre HTC U Ultra, 6-inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak ve 3.5mm kulaklık girişini kaldıran modeller arasında yerini alacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.