Honor 8 Lite, Finlandiya’da Ortaya Çıktı! İşte Honor 8 Lite Özellikleri ve Çıkış Tarihi!

Yeni Honor 8 Lite modeli, Finlandiya'da ortaya çıktı. Nitekim hem Honor 8 Lite tasarımı hem de Honor 8 Lite özellikleri edinilmiş oldu!

Honor markasını taşıyan yeni akıllı telefon modeli Honor 8 Lite, Finlandiya’da ortaya çıktı. Hem basın görselleri hem de teknik özellikleri ile birlikte sızdırılan Honor 8 Lite modeli, P8 Lite (2017) modeli ile büyük benzerlik gösteriyor.

Honor 8 Lite özellikleri ortaya çıktı!

Finlandiya’da ortaya çıkan bilgilere göre Honor 8 Lite teknik özellikleri şöyle:

  • 5.2-inç büyüklüğünde ve Full HD-1080p çözünürlüğünde LTPS ekran(2.5D ekran tasarımı)
  • 8 çekirdekli Kirin 655 mobil işlemci
  • 3GB RAM
  • 16GB dahili depolama alanı ve microSD hafıza kartı desteği
  • 12 MP çözünürlüğünde ve f/2.2 diyafram değerinde arka kamera

Belirtildiği gibi Huawei P8 Lite modeli ile büyük benzerlik taşıyan yeni Honor 8 Lite, parmak izi okuyucusunu arka tarafta kullanıma sunuyor. Cihazın ön tarafında ise herhangi bir kapasitif veya fiziksel tuş bulunmuyor.

Honor 8 Lite özellikleri ile birlikte Honor 8 Lite fiyatı ve çıkış tarihi bilgisi de ortaya çıktı. Buna göre Honor 8 Lite fiyatı 269 euro olarak belirlenmişken, Honor 8 Lite çıkış tarihi ise 17 şubat olarak aktarılıyor.

İşte 4 farklı renk seçeneği ile sızıdırlan Honor 8 Lite görselleri:

Honor 8 Lite

1
2
3
4
5
Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.