Honda Araçlarını Geri Çağırmak İçin Facebook’u Kullanıyor!

Honda, Takata hava yastığı problemi ile geri çağırdığı araçları bulmak için Facebook'u kullanmaya başladı.

honda civic 2017

Honda’nın Takata hava yastığından dolayı ortaya çıkan geri çağırma sürecinde yaşadığı zorluklar devam ediyor. Son olarak da Honda, Takata hava yastığı sorununa sahip olan araçların kullanıcılarına, Facebook üzerinden ulaşmanın yollarını arıyor.

Honda, araçları geri çağırma sürecinde Facebook’tan yardım alacak!

Öncelikle konunun net bir şekilde anlaşılması adına belirtmek gerekirse Honda, Birleşik Devletler’de yaklaşık olarak 4,7 milyon aracını geri çağırmak durumunda kaldı. Takata hava yastığından dolayı ortaya çıkan problem karşısında etkilenen araçları geri çağırma sürecine devam eden firma, ne yazık ki araç yoğunluğundan ve kullanıcıların ilgisizliğinden dolayı tüm araçlara ulaşamıyor.

Bu konu ile ilgili de Honda, kısa bir süre önce bilgilendirme adına kısa bir video da yayınlanmıştı. Honda tarafından yeni yapılan bir açıklamaya göre geri çağırma sürecine dahil olan araç sahiplerinin şifreli mail adresleri ile eşleşen Facebook adreslerine, bilgilendirme çalışması yapılmaya başlayacak.

Bu süreçte Honda kullanıcılarının dikkatini çekmeyi ve geri çağırma sürecine katılmalarını sağlamak isteyen firmanın, nasıl bir sonuç ile karşılaşacağı konusunda da meraklı bir süreç başlamış oldu. Yaşanan gelişmeleri Haber Tekno otomobil haberleri kapsamında aktarmaya devam ediyor olacağız.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.