Hololens, Build 2015 ilk Günü Sonrası Yenilikleriyle Test için Sunuluyor!

Microsoft’ un en özgün atakları arasında sayılabilecek olan Hololens, Build 2015 konferansında da yenilikleriyle ilgileri üzerine toplamayı başardı. Üstelik ilk tanıtımında yapılmadığı şekilde, konferansta yer alan ziyaretçilerin her ne kadar çok büyük bir kısmı için olmasa da deneyimlerine sunulacak.

Build 2015 kapsamında Hololens ile ilgili bir robot geliştirme kiti ile gösterilen demoda, Hololens’ i kullanan kişinin sanal görüntülerinin, gerçek dünya ile doğrudan iletişim halinde olduğu sergilendi. Şöyle ki robot kitinin kısmi olarak sanallaştıran Hololens, gözlüğü kullanan kişinin verdiği talimatlar ile belli doğrultularda ilerliyor. Ancak burada ki ilginç nokta, doğrultu arasına bir insan veya herhangi bir engel girdiği anda bunun gerçek dünyadan kendi sanal dünyasına artırılarak, farkındalık meydana getirebiliyor.

Hololens, Build 2015 ilk Günü Sonrası Yenilikleriyle Test için Sunuluyor! - habertekno.com - habertekno - teknoloji haberleri (10)

Buna ek olarak Hololens’ de doğrudan Windows 10’ un çapraz kullanım alanında yer alan cihazlardan olacak. Öyle görünüyor ki Microsoft, Hololens üzerinde yoğun olarak çalışıyor. Zira gelişim süreci oldukça deneyimlenebilir seviyeye, henüz geliştiricilere açılmamasına rağmen ivmelenerek ilerlemiş.

Söz konusu Hololens domosundan yansıyanlar için foto galeri:

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.