Stephen Hawking dünya açıklaması

Dünyanın en ünlü teorik fizikçilerinden olan Stephen Hawking, Dünya ve Dünya benzeri gezegen keşifleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kısa bir süre önce katıldığı bir etkinlikle açıklama yapan ve soruları cevaplayan Hawking, yeni gezegen keşiflerine ve insanlı Ay ve Mars görevlerine çağrıda bulundu.

İnsanlık dünya dışına yayılmalı!

Geçtiğimiz günlerde uzaya gönderilen iletişim sinyalleri ile ilgili şüphelerini dile getiren Hawking, şimdi de Dünya’nın ve insanoğlunun geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Hawking, kendisinin insanlığın dünyadan ayrılması gerektiği fikrine ikna olduğunu ve insanlığın başka gezegenlere yayılması gerektiğini vurguladı.

Stephen Hawking dünya açıklaması

Farklı güneş sistemlerinin keşfedilmesi gerektiğine ve insanlı Ay ve insanlı Mars projelerine dikkat çekti. Bir süredir yeniden Ay’a insan gönderilmesi adına tüm dünya uluslarına söylemde bulunan Hawking, benzer şekilde insanlı Mars görevi ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Dünya devletlerine çağrıda bulunan Hawking, 2020 yılında yeniden Ay’a astronot gönderilmesi ve 2025 yılında da Mars’a insanlı görev yapılması ile ilgili düşüncelerinden bahsetti.

Hawking’den Donald Trump’a çağrı!

İnsanlığın Dünya’dan ayrılmasına global bir yaklaşım getirilmesi ve tüm insanların da bu konuda istekli olması gerektiğini ifade eden Stephen Hawking, öte yandan Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump’a da bir çağrıda bulundu. Bu çağrı ile Paris İklim Anlaşması’nın önemini vurgulayan Hawking, iklim değişimleri konusuna da değinmiş oldu.

Son olarak belirtmek gerekirse ünlü teorik fizikçi Stephen Hawking, insanlığın bir milyon yıl daha sürmesi için cesurca ve daha önce hiç keşfedilmemiş yerlere gidilmesi gerektiğini de dile getirdi.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here