Hawking’den İnsanlığın Geleceği Açıklaması!

Stephen Hawking, Dünya'nın geleceği ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Hawking'e göre yeni bir gezegen arayışı başlamalı! İşte detaylar!

Stephen Hawking dünya açıklaması

Dünyanın en ünlü teorik fizikçilerinden olan Stephen Hawking, Dünya ve Dünya benzeri gezegen keşifleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kısa bir süre önce katıldığı bir etkinlikle açıklama yapan ve soruları cevaplayan Hawking, yeni gezegen keşiflerine ve insanlı Ay ve Mars görevlerine çağrıda bulundu.

İnsanlık dünya dışına yayılmalı!

Geçtiğimiz günlerde uzaya gönderilen iletişim sinyalleri ile ilgili şüphelerini dile getiren Hawking, şimdi de Dünya’nın ve insanoğlunun geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Hawking, kendisinin insanlığın dünyadan ayrılması gerektiği fikrine ikna olduğunu ve insanlığın başka gezegenlere yayılması gerektiğini vurguladı.

Stephen Hawking dünya açıklaması

Farklı güneş sistemlerinin keşfedilmesi gerektiğine ve insanlı Ay ve insanlı Mars projelerine dikkat çekti. Bir süredir yeniden Ay’a insan gönderilmesi adına tüm dünya uluslarına söylemde bulunan Hawking, benzer şekilde insanlı Mars görevi ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Dünya devletlerine çağrıda bulunan Hawking, 2020 yılında yeniden Ay’a astronot gönderilmesi ve 2025 yılında da Mars’a insanlı görev yapılması ile ilgili düşüncelerinden bahsetti.

Hawking’den Donald Trump’a çağrı!

İnsanlığın Dünya’dan ayrılmasına global bir yaklaşım getirilmesi ve tüm insanların da bu konuda istekli olması gerektiğini ifade eden Stephen Hawking, öte yandan Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump’a da bir çağrıda bulundu. Bu çağrı ile Paris İklim Anlaşması’nın önemini vurgulayan Hawking, iklim değişimleri konusuna da değinmiş oldu.

Son olarak belirtmek gerekirse ünlü teorik fizikçi Stephen Hawking, insanlığın bir milyon yıl daha sürmesi için cesurca ve daha önce hiç keşfedilmemiş yerlere gidilmesi gerektiğini de dile getirdi.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.