Hava Yastıklı Kemer: Helite Hip’Air

CES 2018 konferansında dikkat çeken ve farklı yaklaşımlar getiren ürünler de ortaya çıkıyor. Bunlardan bir yenisi de Helite Hip'Air oldu. Hava yaslığı kemeri olarak da tarif edilebilecek olan yeni Helite Hip'Air, düşme sırasındaki yaranlamaları önlüyor. Nasıl mı? Detaylar haberimizde!

Helite Hip Air

CES 2018 konferansı Las Vegas’ta devam ederken, farklı teknolojik ürünler de kendini göstermeye devam ediyor. Giyilebilir hava yastığı konusunda çeşitli çalışmaları ile gündeme gelen Helite firması, yeni Hip’Air ürünü ile birlikte hava yastığını kemer haline getirmeyi başarmış.

Üstelik hem fiyatı hem de teknolojisi ile Helite Hip-Air hava yastığı kemeri, oluşabilecek sorunların önüne geçmenin pratik bir yolunu vaat ediyor.

Helite Hip Air hava yastığı kemeri!

Hip-Air, tarifinden de anlaşılabileceği üzere tam manasıyla bir kemer formunda hazırlanmış. Hem sağ hem de sol bölümünde yer alan Airbag yani hava yastığı noktaları, çeşitli sensörler ile tetikleniyor ve olası bir düşme durumunda açılıyor.

Helite HipAir

Açıklanan bilgilere göre yaklaşık olarak 0,2 saniye içerisinde açılabilen hava yastıkları, olası yaralanmaları yüzde 90 oranında önleyebiliyor. Üstündeki sensörler ile tetikleme gerçekleştiren sistem, mümkün olan en kısa sürede düşme öncesinde hava yastıklarını açmış olacak. Elbette ki düşme veya darbe alma şekline ev şiddetine göre bu oranda değişimler kendini gösterebilir.

Açıklanan bilgilere göre yaklaşık olarak 800 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacak model özellikle yaşlı kişiler için iyi bir önleyici araç olma potansiyeline sahip. Keza motosiklet sürücüleri ve buna benzer çok daha farklı kullanım senaryolarında da Helite Hip-Air, mümkün olduğu kadar bel çevresindeki yaralanmaları önlemeye çalışmış olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here