Hacker’lar Havaalanı Sitemlerinden Bilgi Çalıp Satıyorlar!

Hacker'lar Havaalanı Sitemlerinden Bilgi

Hacker’ların son dönemlerde üstünde durduğu alanlar arasına, havaalanları dahil olmuş gibi görünüyor. McAfee’nin Advanced Threat Research  yani Gelişmiş Tehdit Araştırma ekibi tarafından ortaya çıkartılan bilgilere göre sadece 10 dolar karşılığında, havaalanı güvenlik sistemlerine uzaktan erişim sağlanmasını mümkün kılan bilgiler, dark web üzerinde satışa sunuluyor.

Sadece 10 dolar ile havaalanlarını hack’lemek mümkün!

McAfee tarafından bir süre önce yayınlanan raporlara göre hacker veya hacker grupları, havaalanı sistemlerinin uzaktan kontrol edilmesi protokolüne imkan sağlayan RDP sistemleri ile ilgili bilgilerin, dark web üzerinde yoğun bir şekilde dolaştığı ve sadece 10 dolar karşılığında edinilebildiği ortaya çıktı.

Hacker'lar Havaalanı Sitemlerinden Bilgi

Araştırmalar kapsamında erişilen havaalanlarının da satışa çıkartılan bu bilgilerin doğru olduğunu teyit etmesi üzerine, olayın hangi boyutlara ulaştığı net olarak ortaya çıkmış oldu. Şu an için hangi havaalanları için bu bilgilerin dark web üzerinde yer aldığını konusunda, kuvvetle muhtemel hedef göstermemek için bir açıklama yapılmadı. Lakin sayılarının az olmadığını söylemek, yanlış bir ifade olmayacaktır.

Şu an için bilgilerin nasıl elde edildiği konusunda kesin bir ipucu elde edilmiş değil. Araştırmacılar bu konuda detaylı araştırmalarını sürdürürken, hacker’ların RDP bilgilerini ele geçirmek için deneme yapılma yöntemi kullanıyor olabilecekleri ihtimali üzerinde durulduğunu da belirtmek gerekiyor. Son olarak yapılan açıklamalarda, ayrıca dünya genelindeki farklı hükümetlerin çeşitli birimleri de için de buna benzer giriş bilgilerinin satışa çıkartıldığına da dikkat çekiliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here