Ana Sayfa Haberler Popüler Bilim Haberleri

Popüler Bilim Haberleri

Popüler bilim haberleri ve popüler bilim ile ilgili en son gelişmeler, yayınlanan yeni makaleler, bilim insanlarının açıklamaları, yeni keşifler ve buluşlar ile ilgili tüm haberler, Haber Tekno'da!

Theranos CEO'su Elizabeth Holmes

Theranos 2019’da Kan Testi Laboratuarını Yeniden Çalıştırabilecek!

Theranos, kan testi laboratuarını yeniden çalıştırabilmek için belirli bir meblağ ödemek ve 2019 yılına kadar beklemek zorunda. İşte tüm detaylar!
Nükleer Bomba - atom bombası

Şehrinize Nükleer Bomba Düşerse Nereye Kaçmanız Gerekir?

Nükleer bomba günümüzün en tehlikeli silahlarından bir tanesi. Peki, eğer şehrimize bir nükleer bomba düşerse nereye kaçabilir ya da saklanabiliriz?
kara delik

Karanlık Madde, Kara Deliklerden Mi Meydana Geliyor?

Pek çok yıldız gibi karanlık madde de kara deliklerden oluşuyor olabilir mi? Yıllardır üzerinde araştırmalar yapılan bu durum gerçek mi?
Kendini Yok Eden Akıllı Telefon

Kendini Yok Eden Akıllı Telefon Konsepti Gerçek Oldu!

Hollywood'un bir efsanesi daha gerçek oldu: Kendi kendini yok edebilen telefon! İşte kendini yok edebilen akıllı telefon ile ilgili detaylar!
Stephen Hawking

Stephen Hawking’den Uzay İletişimi İçin Uyarı!

Stephen Hawking, uzaya gönderilen sinyallerle ilgili dikkatli olunması gerektiğine dair düşüncelerini paylaştı. İlte Hawking'in uzay iletişimi uyarısı!
Gekko Kertenkel

Yeni Keşfedilen Gekko Kertenkele Derisinin Dışına Çıkabiliyor!

Madagascar’da yaşayan ve balık pulu gibi pullara sahip olan Gekko kertenkele cinsi, avcılardan kaçarken derisinin dışına çıkmayı başarabiliyor.

Felçli İnsanlar İçin İletişim Kurma İmkanı Sunacak Cihaz!

İnsanlar ile iletişim kurmak şüphesiz ki felçli insanlar için oldukça zor. Ancak tasarlanan yeni bir cihaz sayesinde bu bir sorun olmaktan çıkabilir.
Yarasa Robot

Yarasa Robot Dikkatleri Üzerine Topladı!

Drone modelleri bir yana dursun, mühendis ekibi Yarasa Robot isimli robot modellerini duyurdular. İsmi gibi şeklini de yarasalardan alıyor!

Beynin Öğrenme Yeteneği Zaman İçerisinde Kaybolur Mu?

Her gün yeni bir şey depolayabilen beynimiz öğrenmeyi bırakabilir mi? Beynin öğrenme yeteneği zaman içerisinde kaybolur mu? İşte cevaplar!
ikiz-astronotlar

NASA’nın İkiz Astronotlar Üzerindeki Çalışmaları Netleşiyor!

Uzayın insan bedenindeki etkilerini anlamak için ikiz astronotlar üzerinde çalışmalar yapan NASA, bu çalışmalar hakkında detay vermeye devam ediyor.
Ölümden Sonra

Vücudun Bazı Bölümleri Ölümden Sonra Bile Canlı Kalıyor!

Yeni bir çalışmaya göre kesin olarak ölmüş bir bedende hayat belirtileri yok olmuyor. Yani ölümden sonra bazı parçalar canlı kalıyor!
domates gdo

Domatesleri Eski Tadına Döndürecek Genetik Tarif Bulundu!

Domateslerin sadece suyun tadına benzemediği zamanları hatırlıyor musunuz? Yeni bulunan bir genetik tarif sayesinde domatesler eski tatlarına kavuşabilir.
yapay zeka

Apple, Yapay Zeka Araştırma Ekibine Katıldı!

Apple, aralarında Google, Amazon, Microsoft, Facebook ve IBM gibi dev isimlerin bulunduğu yapay zeka araştırma grubuna katıldı. İşte detaylar!

Uzayda Ölen İnsan Bedenine Ne Olur?

Uzaya yolculuk yaparken şüphesiz ki her astronot ölmeye de hazırlanmaktadır. Peki, uzayda ölen veya kaybolan bir insan bedenine ne olur?
Leonie zebra köpekbalığı

Dişi Köpek Balığı Erkekle Temas Etmeden Bebek Sahibi Oldu!

Dişi köpek balığı Leonie erkekle temas etmeden üç yavru doğurdu ve bilim insanları için mükemmel bir çalışma konusu haline geldi.

Öne Çıkan Haberler