Uçakta Telefon Açık Kalırsa Ne Olur?

"Uçakta telefon açık kalabilir mi?" ya da "Uçakta telefon açık kalırsa ne olur?" diye düşünüyorsanız, işte aradığınız cevap!

İnsanlığı Yok Edebilecek 5 Büyük Tehdit!

Bilim ve teknolojinin gelişmesi, beraberin yıkıcı güçleri de ortaya çıkartıyor. İşte insanlığı yok edebilecek 5 büyük tehlike!

Pandalar Hayatta Kalmak İçin Ne Kadar Alana İhtiyaç Duyuyor?

Pandalar için her gün yeni araştırma ve çalışmalar yapılıyor. Bu kez doğal hayatta pandaların yaşamak için ne kadar alana ihtiyaç duydukları araştırıldı.

Bilim, Dünyanın En Küçük Kardan Adamını Yaptı!

Bilim, dünyanın en küçük kardan adamını yapmayı başardı. İşte bilimin getirdiği dünyanın en küçük kardan adamı ile ilgili tüm detayları!

Akıllı Telefon Kullanımı Serçe Parmak Şeklini Değiştirir mi?

Akıllı telefon kullanırken serçe parmak türlü türlü şekillere girer. Peki, serçe parmaklar gerçekten de telefon kullanımıyla şekil değiştirebilir mi?

Tarihte Yer Etmiş Kadın Bilim İnsanları!

Tarihte erkek bilim insanları kadar kadın bilim insanları da önemli keşiflere imza attılar. İşte tarihte yer etmiş 8 kadın bilim insanı!

Facebook’un Drone’u Yere Çakıldı!

Dünya geneline internet sağlamak amacı ile hazırlanan Facebook'un drone'u yere çakıldı. İşte Facebook'un düşen drone'u ile ilgili detaylar!

BM, 2017’de Silahlı Otonom Robotlarla Mücadele Etme Kararı Aldı!

Birleşmiş Milletler, 2017 yılında silahlandırılmış otonom robotlarla mücadele etme kararına vardı. İşte BM'nin kararı ile ilgili detaylar!

Kıkırdayan Fareler Beynin Nasıl Sevinç Yarattığını Ortaya Çıkarıyor!

Sinir hücrelerinin yanıtlarını izlemek adına araştırmacılar üç yıl boyunca kemirgenleri gıdıkladı. Kıkırdayan fareler de bu araştırmada büyük yer edindi.

Yapay Kıllar Geleceğin Robotlarına Yeni Hisler Verebilir mi?

Bir gün robotların ciltlerinde hafif bir esinti hissetmesi mümkün olabilir mi? Yapay kıllar sayesinde bu sorunun cevabı evet olabilir!

Google Hastalık Teşhisi için Derin Öğrenme Teknolojisini Kullanıyor!

Google artık hastalık teşhis etmek için derin öğrenme teknolojisini kullanacak ve bu teknoloji doktorlardan daha iyi performans gösterecek. İşte detaylar!

Sıvı İhtiyacınızı Yapışkan Bileklik ile Görüntüleyin!

Giyilebilir teknolojiler, sağlık alanında da ciddi örnekler ile gelişmeye devam ediyor. Son olarak, sıvı ihtiyacını gösteren yapışkan bileklik geliştirildi!

Brezilya’da Bulunan Yeni Fosil, Dinozor Tarihini Baştan Yazacak!

Brezilya’da bulunan yeni fosil ile dinozorlar hakkında birçok bilgi elde edildi. Dinozorların atalarıyla birlikte yaşadığı ortaya çıktı. İşte detaylar!

Uyku Problemleri Erkeklere Oranla Kadınlarda Daha Fazla Görülüyor!

Uyku problemi pek çoğumuzun sık sık yaşadığı bir durumdur. Ancak uyku problemleri erkeklere nazaran kadınlarda daha fazla görülüyor. İşte detaylar!

2016 Süper Ay Fotoğrafları!

2016 Süper Ay fotoğrafları yayınlanmaya başladı. İşte 70 yılın ardından dünyanın her köşesinden gelen ilk Süper Ay fotoğrafları galerisi!

Öne Çıkan Haberler