Gekko Kertenkel

Yeni Keşfedilen Gekko Kertenkele Derisinin Dışına Çıkabiliyor!

Madagascar’da yaşayan ve balık pulu gibi pullara sahip olan Gekko kertenkele cinsi, avcılardan kaçarken derisinin dışına çıkmayı başarabiliyor.

Felçli İnsanlar İçin İletişim Kurma İmkanı Sunacak Cihaz!

İnsanlar ile iletişim kurmak şüphesiz ki felçli insanlar için oldukça zor. Ancak tasarlanan yeni bir cihaz sayesinde bu bir sorun olmaktan çıkabilir.
Yarasa Robot

Yarasa Robot Dikkatleri Üzerine Topladı!

Drone modelleri bir yana dursun, mühendis ekibi Yarasa Robot isimli robot modellerini duyurdular. İsmi gibi şeklini de yarasalardan alıyor!

Beynin Öğrenme Yeteneği Zaman İçerisinde Kaybolur Mu?

Her gün yeni bir şey depolayabilen beynimiz öğrenmeyi bırakabilir mi? Beynin öğrenme yeteneği zaman içerisinde kaybolur mu? İşte cevaplar!
ikiz-astronotlar

NASA’nın İkiz Astronotlar Üzerindeki Çalışmaları Netleşiyor!

Uzayın insan bedenindeki etkilerini anlamak için ikiz astronotlar üzerinde çalışmalar yapan NASA, bu çalışmalar hakkında detay vermeye devam ediyor.
Ölümden Sonra

Vücudun Bazı Bölümleri Ölümden Sonra Bile Canlı Kalıyor!

Yeni bir çalışmaya göre kesin olarak ölmüş bir bedende hayat belirtileri yok olmuyor. Yani ölümden sonra bazı parçalar canlı kalıyor!
domates gdo

Domatesleri Eski Tadına Döndürecek Genetik Tarif Bulundu!

Domateslerin sadece suyun tadına benzemediği zamanları hatırlıyor musunuz? Yeni bulunan bir genetik tarif sayesinde domatesler eski tatlarına kavuşabilir.
yapay zeka

Apple, Yapay Zeka Araştırma Ekibine Katıldı!

Apple, aralarında Google, Amazon, Microsoft, Facebook ve IBM gibi dev isimlerin bulunduğu yapay zeka araştırma grubuna katıldı. İşte detaylar!

Uzayda Ölen İnsan Bedenine Ne Olur?

Uzaya yolculuk yaparken şüphesiz ki her astronot ölmeye de hazırlanmaktadır. Peki, uzayda ölen veya kaybolan bir insan bedenine ne olur?
Leonie zebra köpekbalığı

Dişi Köpek Balığı Erkekle Temas Etmeden Bebek Sahibi Oldu!

Dişi köpek balığı Leonie erkekle temas etmeden üç yavru doğurdu ve bilim insanları için mükemmel bir çalışma konusu haline geldi.
Dünyanın En Sıcak Yılı

NASA: 2016, Dünyanın En Sıcak Yılı Oldu!

NASA'dan, dünya ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Buna göre 2016 yılı, dünyanın en yüksek sıcaklığa ulaştığı yıl oldu! İşte detaylar!
Lumia 1020'nin Kamerası

Lumia 1020’nin Kamerası Mikroskop Oldu!

DNA dizilimi araştırmalarında kullanılacak olan hazırlanan mikroskopta, Lumia 1020 modelinin kamerası kullanıldı. İşte detaylar!

Bilim İnsanları En Soğuk Şeyi Yaptı!

Bilim insanları, kuantum mekaniğinde çığır açabilecek bir gelişmeye imza atarak tahmin edeceğimizden daha soğuk bir şey elde etti. İşte detaylar!
İnsan Gözü

İnsan Gözü Birbirinden Ayrı Işık Parçacıklarını Görebilir!

İnsan gözü üzerinde yapılan araştırma ve deneyler hızla devam ediyor. Şimdi de insan gözünün en az kaç foton görebileceği üzerinde duruluyor!
Bombus Arısı

Bombus Arısının Nesli Tükeniyor!

Bombus arılarından olan Rusty Patched Bumble veya Bombus affinis, artık nesli tükenmekte olan türler listesinde yer almaya başladı!

Öne Çıkan Haberler