Nissin Otohiko çatal

Nissin firması, geleneksel çatal kullanımını teknoloji ile bir araya getirdiği yeni Nissin Otohiko ürünün duyurdu. Söz konusu bu yeni teknolojik çatalın en büyük özelliği, noodle yerken çıkan sesi farklı bir hale getirmek oluyor.

Nissin Otohiko ile noodle yerken ağız sesi farklılaşacak!

Ülkemizin yemek kültüründe çok fazla yer almasa da özellikle Uzak Doğu Mutfağı kapsamında en çok tüketilen ürünler arasında, noodle yer alıyor. Noodle yerken ortaya çıkan en büyük problem ise, bazı kişilerin yemeklerini yerken farklı sesler çıkarması oluyor. Her ne kadar noodle yiyen kişi için bu ses çok da rahatsız edici olmasa da çevredeki diğer insanlar için iştah kaçırıcı bir hal alıyor.

Nissin Otohiko çatal

İşte tam da bu noktada Nissin firması, geliştirdiği yeni Otohiko isimli teknolojik çatal ürünü ile birlikte oluşan bu sesi, rahatsız etmeyen bir ses haline getirmeyi amaçlıyor.

Elde dilen bilgilere göre bazı kişilerin noodle yerken çıkardıkları bu rahatsız edici sesi analiz eden Nissin Otohiko çatal, akıllı telefon ile bağlantısı sayesinde bu sesi analiz ediyor ve eş zamanlı olarak rahatsız etmeyen benzer bir ses ile oluşan kötü sesi absorbe etmiş oluyor.

Nissin Otohiko çatal

Şu an için sadece belirli seslere tepki gösteren Nissin Otohiko çatal ürünü, ilerleyen dönemlerde birçok farklı sese duyarlı hale getirilebilecek potansiyele de sahip.

Gürültü giderici olarak ifade edilen Nissin Otohiko çatal modeli, ilk etapta 500 adet üretilmiş ve 130 dolar fiyat etiketine sahip. İşte Nissin Otohiko videosu ile yeni teknolojik çatalın nasıl işlev gösterdiğini açıklayan detaylar:

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here