GTV 5 Satışları, 70 Milyonu Geride Bıraktı!

GTA 5 PC satışları, Steam üzerinde 75 milyon adet barajına ulaşmış durumda. İşte GTA 5 satışları ile ilgili tüm merak edilenler!

GTV 5 Satışları

İlk olarak 17 Eylül 2013 tarihinde piyasaya giriş yapan Grand Theft Auto 5 – GTA 5 satışları, an itibariyle 75 milyon barajına ulaşmış durumda.

GTA 5 PC satışları!

Steam üzerinden elde edilen bilgilere göre GTA 5 PC satışları, 3 yılı biraz aşan bir süre zarfı içerisinde, sadece Steam üzerinde 75 milyon adet satmayı başardı.

GTV 5 Satışları

Bununla birlikte, yine Steam tarafından elde edilen bilgilere göre, söz konusu bu 75 milyon GTA V PC sürümü sahiplerinin 73 milyonluk kısmı, hala aktif bir oyuncu statüsünde yer alıyor.

Hiç şüphesiz, hem PC hem PlayStation hem de Xbox tarafının en popüler oyun serilerinden olan Grand Theft Auto, her serisi ile rekor satışlar elde etmeye devam ediyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.