Haber Tekno Sosyal Medya

Grand Theft Auto V 52 Milyon Kopya Sattı!

Haberler

Grand Theft Auto V 52 Milyon Kopya Sattı!

PC ve konsol dünyasının en popüler oyunları arasında yer alan GTA serisinin son oyunu olan Grand Theft Auto V, uzun bir süre konsol satışlarına devam etmiş ve bir süre öncede PC satışlarına başlamıştı.

Grand Theft Auto V 52 Milyon Kopya Sattı! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - güncel oyun ve teknoloji haberleri (2)

Konsol kanadında Playstation 3, Xbox 360, Playstation 4 ve Xbox One platformlarında uzun süre oyuncuların deneyiminde kalmış ve daha ilk çıkış tarihinden itibaren büyük satış miktarları elde etmeyi başarmıştı. Konsol tarafına eklene PC satışlarıyla da öyle görünüyor ki GTA V rekor satışlara doğru ilerliyor.

Rockstar’ ın üst firması olan Take-To Interactive firması, GTA V için konsol ve PC toplam satış miktarını açıkladı. Söz konusu açıklamaya göre GTA V, PC satışlarıyla da beraber toplam 52 milyon kopya satışı gerçekleştirmeyi başarmış durumda.

PC çıkışını gerçekleştirmeden önce GTA V için yayınlanan konsol satış miktarı ise bilindiği gibi 45 milyon adetti. Buda gösteriyor ki net olmamakla beraber GTA V, PC tarafında 7 milyon satış tutarına ulaşmış. Ancak PC satışları ile ilgili olarak Take-To Interactive firması ayrı bir miktar belirtmiş değil.

Haberi Okumaya Devam Et
Reklam
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık