Grand Theft Auto V 52 Milyon Kopya Sattı!

PC ve konsol dünyasının en popüler oyunları arasında yer alan GTA serisinin son oyunu olan Grand Theft Auto V, uzun bir süre konsol satışlarına devam etmiş ve bir süre öncede PC satışlarına başlamıştı.

Grand Theft Auto V 52 Milyon Kopya Sattı! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - güncel oyun ve teknoloji haberleri (2)

Konsol kanadında Playstation 3, Xbox 360, Playstation 4 ve Xbox One platformlarında uzun süre oyuncuların deneyiminde kalmış ve daha ilk çıkış tarihinden itibaren büyük satış miktarları elde etmeyi başarmıştı. Konsol tarafına eklene PC satışlarıyla da öyle görünüyor ki GTA V rekor satışlara doğru ilerliyor.

Rockstar’ ın üst firması olan Take-To Interactive firması, GTA V için konsol ve PC toplam satış miktarını açıkladı. Söz konusu açıklamaya göre GTA V, PC satışlarıyla da beraber toplam 52 milyon kopya satışı gerçekleştirmeyi başarmış durumda.

PC çıkışını gerçekleştirmeden önce GTA V için yayınlanan konsol satış miktarı ise bilindiği gibi 45 milyon adetti. Buda gösteriyor ki net olmamakla beraber GTA V, PC tarafında 7 milyon satış tutarına ulaşmış. Ancak PC satışları ile ilgili olarak Take-To Interactive firması ayrı bir miktar belirtmiş değil.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.