PC ve konsol dünyasının en popüler oyunları arasında yer alan GTA serisinin son oyunu olan Grand Theft Auto V, uzun bir süre konsol satışlarına devam etmiş ve bir süre öncede PC satışlarına başlamıştı.

Grand Theft Auto V 52 Milyon Kopya Sattı! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - güncel oyun ve teknoloji haberleri (2)

Konsol kanadında Playstation 3, Xbox 360, Playstation 4 ve Xbox One platformlarında uzun süre oyuncuların deneyiminde kalmış ve daha ilk çıkış tarihinden itibaren büyük satış miktarları elde etmeyi başarmıştı.

Konsol tarafına eklene PC satışlarıyla da öyle görünüyor ki GTA V rekor satışlara doğru ilerliyor.

Rockstar’ ın üst firması olan Take-To Interactive firması, GTA V için konsol ve PC toplam satış miktarını açıkladı. Söz konusu açıklamaya göre GTA V, PC satışlarıyla da beraber toplam 52 milyon kopya satışı gerçekleştirmeyi başarmış durumda.

PC çıkışını gerçekleştirmeden önce GTA V için yayınlanan konsol satış miktarı ise bilindiği gibi 45 milyon adetti. Buda gösteriyor ki net olmamakla beraber GTA V, PC tarafında 7 milyon satış tutarına ulaşmış.

Ancak PC satışları ile ilgili olarak Take-To Interactive firması ayrı bir miktar belirtmiş değil.

Anlaşılan o ki yeni oyun satış rekorları kırmaya devam edecek.

Haber Tekno olarak beklentilerimiz ise bu oyunun, 2018 yılında en çok satış yapan dijital yapım olacağı yönünde.

Sadece dijital oyunlar kapsamında değil, tüm dijital eğlence satışlarında rekor seviyeye çıkması gayet muhtemel görünüyor.

Buna ek olarak siz de bu oyunu henüz daha almamış ve satın alma kararında iseniz, şu haberimize bakmanızı tavsiye ederiz: GTA 5 Sistem Gereksinimleri (GTA 5 Kaldıran Donanım Detayları)

Ayrıca yorumlar bölümünden, konu ile ilgili düşüncelerinizi ifade etmenizin de mümkün olduğunu hatırlatalım.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here