Gorilla Glass 6’lı İlk Telefon Oppo’dan Gelecek!

Oppo Find X kamera

Corning Gorilla Glass 6 kullanan ilk telefonu Oppo firması piyasaya sürecek. Doğrudan doğruya Corning firması tarafından yapılan bu açıklama sonrasında Çinli firmaların ne derece iyi bir strateji izledikleri de pekiştirilmiş oldu. Hem yenilikçilik hem de yeni teknolojilere kısa vadede uyum saplayan modeller ile Oppo gibi Çinli firmalar sektörde iyiden iyiye isminden bahsettirmeye devam ediyor.

Corning açıkladı: Gorilla Glass 6 ilk kez Oppo markalı modellerde olacak!

Corning Gorilla Glass’ın başkan yardımcısı ve genel müdürü görevini devam ettiren John Bayne tarafından yapılan açıklama ile birlikte kısa bir sürede Oppo’nun yeni cam versiyonlarını telefonlarında kullanmaya başlayacağını ifade etti. Doğrudan doğruya Corning tarafından açıklamanın yapılması ile dikkatler de Oppo cephesine çevrilmiş oldu.

Oppo’nun şu sıralar ekran şekli konusunda önemli çalışmalar yaptığı ve su damlası şekilli bir tasarım üzerinde yoğunlaştığı konuşuluyor. Bununla birlikte yeni nesil F serisi akıllı telefon modellerinde de hem kırılmaya hem de çizilmelere karşı daha dayanıklı olması vaadi ile geliştirilen ekran koruması gündemde olacak. Şu an için net olarak hangi modellerde kullanılacağı ve bu modellerin ne zaman piyasada olacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki haftalarda daha detaylı bilgilere ulaşılıyor olacaktır. Oppo Find X gibi çok farklı tasarımlar ile isminden söz ettiren firma, sektördeki öncü firmalarla da ciddi bir ortaklık yaptığını göstermiş oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here