Google Yeni Kadın Emojilerini Duyurdu!

Kadın Emojileri

Günümüzde anlık mesajlaşmanın olmazsa olmazları arasında, emoji kullanımı yer alıyor. Nitekim, gerek iOS gerekse de Android tarafında emoji çeşitliliği, büyük önem taşır hale geliyor. Hal böyle olunca da her geçen gün emoji paketleri genişlemeye ve çeşitlenmeye devam ediyor. Son olarak ise Google, kısa bir süre önce yeni kadın emoji paketlerini duyurdu.

Ayrıca Bakınız

Kadınlar ve Erkekler Arasında Maaş Farkı Olması Ne Kadar Doğru?

Yeni Google kadın emojileri!

Google’ın duyurduğu söz konusu yeni kadın emojileri, üzerinde çalışan özel bir ekibin neticeleri olarak anlaşılıyor. Yeni kadın emojileri ise, 13 farklı meslek dalını temsil ediyor. Kadın ve meslek ikilisini bir araya getiren yeni kadın emoji paketleri kapsamında; aşçıdan doktora, teknisyenden mühendise kadar 13 farklı meslek dalı yer alıyor.

kadın emojileri

Google’ın bu atılımı ile beraber, emoji paketlerinin kadın figürlerinde artış yaşanmış olacak. Nitekim, kadın kullanıcılar için iyi bir haber olan bu yeni kadın meslek emojileri, öyle görünüyor ki en çok kadın kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılacak.

 

>> Yeni kadın meslek emojileri ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.