Google’dan VR için 3D Ses Oluşturmayı Kolaylaştıran Yazılım: Resonance Audio

Google, VR için 3D ses oluşturmayı kolaylaştıran yazılımı Resonance Audio'yu yayınladı. İşte Resonance Audio yazılımı ile ilgili detaylar!

VR için 3D Ses

Google, AR ve VR için 3D ses üretimini kolaylaştıracağını ifade ettiği yeni Resonance Audio isimli yazılımını tüm geliştiriciler için yayınladı.

Google’ın VR yani sanal gerçeklik teknolojisi üzerinde yaptığı çalışmalar devam ediyor. Bir yandan son tüketici odaklı VR ürünler üzerinde çalışmalar yapan Google, bir yandan da geliştiriciler için özel yazılımlar üzerinde çalışma yapmaya devam ediyor.

VR için 3D Ses

Son olarak da Google’ın VR için 3D ses oluşturma sürecini kolaylaştıracak yazılımı Resonance Audio yayınlandı.

Google’dan yeni Resonance Audio yazılımı!

Resonance Audio

Belirtildiği gibi Google’ın Resonance Audio yazılımı, temel olarak sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik üzerinde çalışmalar yapan geliştiricileri hedef alıyor. Görsel açıdan farklı çalışmalar gerektiren AR ve VR, aynı şekilde ses konusunda da özenli bir çalışma gerektiriyor. Bazı VR geliştiricilerinin bilhassa da ses üretimi konusunda zorluk yaşaması, Google’ın da bu konuda bir atılım gerçekleştirmesine vesile olmuş gibi görünüyor.

VR ve AR tarafında çalışmalar yapan geliştiriciler için iyi bir alternatif olacak gibi görünen Resonance Audio yazılımı, tüm geliştiriciler için şu anda kullanıma açılmış durumda.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.