VR için 3D Ses

Google, AR ve VR için 3D ses üretimini kolaylaştıracağını ifade ettiği yeni Resonance Audio isimli yazılımını tüm geliştiriciler için yayınladı.

Google’ın VR yani sanal gerçeklik teknolojisi üzerinde yaptığı çalışmalar devam ediyor. Bir yandan son tüketici odaklı VR ürünler üzerinde çalışmalar yapan Google, bir yandan da geliştiriciler için özel yazılımlar üzerinde çalışma yapmaya devam ediyor.

VR için 3D Ses

Son olarak da Google’ın VR için 3D ses oluşturma sürecini kolaylaştıracak yazılımı Resonance Audio yayınlandı.

Google’dan yeni Resonance Audio yazılımı!

Resonance Audio

Belirtildiği gibi Google’ın Resonance Audio yazılımı, temel olarak sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik üzerinde çalışmalar yapan geliştiricileri hedef alıyor. Görsel açıdan farklı çalışmalar gerektiren AR ve VR, aynı şekilde ses konusunda da özenli bir çalışma gerektiriyor. Bazı VR geliştiricilerinin bilhassa da ses üretimi konusunda zorluk yaşaması, Google’ın da bu konuda bir atılım gerçekleştirmesine vesile olmuş gibi görünüyor.

VR ve AR tarafında çalışmalar yapan geliştiriciler için iyi bir alternatif olacak gibi görünen Resonance Audio yazılımı, tüm geliştiriciler için şu anda kullanıma açılmış durumda.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here