Google, Telefon Gözetleme Uyarı Sistemi Geliştiriyor!

Google, telefona gizlice bakan kişileri tespit eden bir uygulama üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği gösterdi! İşte detaylar!

Telefon Gözetleme

Google, telefonlara gizlice bakan kişileri tespit eden bir sistem üzerinde çalışıyor ve bu gizlice bakan gözleri tespit eden sistem, kısa bir süre sonra resmi olarak duyurulacak.

Google, telefona bakan başka gözleri tespit edecek!

Bilindiği gibi toplu kullanım alanlarında telefonlar, izinsiz bakışlara da açık kalıyor. Bazı kullanıcılar için bu durum, bilhassa da önemli bilgilere bakıldığı zaman rahatsız edici olabilir. Bu konu ile ilgili de Google’ın ciddi bir çalışma yaptığına ilişkin bilgiler ortaya çıktı.

Telefon Gözetleme

Google tarafından “elektronik ekran koruyucu” olarak isimlendirilen söz konusu bu teknoloji, telefonun ekranın bakan başka gözler olup olmadığını tespit ederek, bu durumu kullanıcıya bildirebiliyor.

Telefon Gözetleme Uyarı Sistemi

Oldukça başarılı sonuçlar elde ettiği belirtilen Google’ın bu dikkat çeken teknolojisi, Google geliştiricileri Hee Jung Ryu ve Florian Schroff tarafından kısa bir video ile gösterildi. Resmi tanıtım ise önümüzdeki hafta Kaliforniya’da düzenlenecek olan “Sinir Bilgisi İşleme Sistemleri” olarak tercüme edilebilecek konferansta gösterilecek.

İşte resmi tanıtım öncesinde yayınlanan video ile Google’ın yeni teknolojisinin nasıl çalıştığına ilişkin detaylar!

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here