Google Takvim iOS Uygulamasına Widget Desteği!

Google Takvim iOS uygulamasına Widget desteği getirdi. İşte Google'ın iOS tarafındaki Takvim güncellemesi ile ilgili tüm detaylar!

Google Takvim iOS Uygulaması

Google’ın iOS platformu için hazırladığı Google Calendar yani Google Takvim uygulaması, aldığı yeni güncelleme ile birlikte en sonunda widget özelliği sunmaya başladı. Uzun bir süredir iOS tarafında kullanılmaya devam eden widget’lar için Google Takvim de destek veren uygulamalar listesinde yer aldı.

Google Calendar widget desteği ile güncellendi!

Google Takvim iOS Uygulaması

Yeni Google Calendar 2.4.0 güncellemesi ile birlikte sunulmaya başlayan widget desteği ile beraber 3D Touch özelliği desteği de kendini göstermeye başladı. Google’ın en popüler uygulamaları arasında yer alan ve iyi bir takvim uygulaması örneği olan Google Calendar, iOS kullanıcılarının da deneyimi iyileştirmeyi sürdürüyor.

App Store üzerinden yayınlanan yeni güncelleme, ülkemizde de eş zamanlı olarak kullanıma sunuldu.

Son olarak belirtmek gerekirse Apple’ın uzun süre önce sunmaya başladığı 3D Touch ve widget özelliğine olan destek, beklenenden daha yavaş ilerliyor. Google’ın uygulamalarındaki bu gecikmeler de konu ile ilgili örnek verilebilecek detaylardan birisi oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.