Google Project Bloks, Çocuklara Kod Yazmayı Öğretecek!

Google, Project Bloks isimli çocuklara kod mantığını öğretecek sistemini duyurdu. İşte Google Project Bloks ile ilgili bilinmesi gereken detaylar!

Google Project Bloks

Günümüzde programlama dilleri, büyük önem taşır hale geldi. Donanımdan ziyade yazılım, ekonomi bağımsız çok daha büyük fırsatlar ortaya çıkarabiliyor.

Çocukların kod öğrenmesi ile ilgili de, firmaların uygulamaları artmaya başladı. Bu firmalar arasına son olarak Google’da, Project Bloks ile katılmış oldu.

Google Project Bloks nedir?

Google Project Bloks

WWDC 2016 konferansında Apple’ın çocuklara yönelik Swift Playgrounds uygulamasından sonra Google’da, Google Project Bloks ile çocukları hedef aldı.

Açıklanan bilgilere göre Google Project Bloks, çocukların kod bilgisi olmadan, belirli komutları kullanmasına imkan tanıyor.

Daha önceden hazırlanmış devre kartları, tıpkı birer logo gibi birleştiriliyor. Bu parçalar, aynı zamanda belirli görevler için kodlandırılmış. Böylece çocuklar, belirli devre parçalarını birleştirerek, bir robota yön verebiliyor veya farklı işlevler uygulayabiliyor.

Google Project Bloks

Şu an için çok detaylı bilgiler, Google Project Bloks ile ilgili açıklanmış değil. Ancak, öyle görünüyor ki Apple ve Google gibi dev firmaların yanı sıra diğer firmalar da, çocuklara kod öğretmek konusunda benzer atılımlar yapmak için çalışmalar sürdürecek.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here