Haber Tekno Sosyal Medya
google play store uygulama

Mobil Uygulama

Google Play Store’daki Uygulamaların Açığını Bulanlara Ödül!

Google, kısa bir süre önce Google Play Store’da yer alan belli uygulamaların açığını bulanlara ödül vereceğini duyurdu! İşte detaylar!

Google’ın Android işletim sistemindeki güvenlik problemleri üzerinde yaptığı çalışmalara, bir yenisi daha eklendi. Bu bağlamda Google, belirli Google Play Store uygulamalarında açık bulan kişilere, ödül vermeye başlayacak. Uygulama listesi şu an için çok da fazla örnek barındırmıyor olsa da ilerleyen dönemler bu liste uzayacak.

Google Pay Store’daki Android uygulama açıkları, ödül getirecek!

google play store

Google, Android uygulama mağazası üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Geride bıraktığımız aylarda 300 Android uygulamasının Google Play Store’dan kaldırılması ile ilgili detaylardan sonra, şimdi de Google’ın bir başka atılımı kendini gösterdi.

Yapılan açıklamaya göre Google Play Store mağazasında yer alan Dropbox, Alibaba, Duolingo, Snapchat, Headspace, Line, Mail.ru ve Tinder uygulamalarında güvenlik açığı bulan kişilere, 1000 dolar ödül verilecek.

android güvenlik

Şu an için sadece bu uygulamalar ile sınırlı kalan söz konusu güvenlik girişimi, Google tarafından yapılan açıklamaya göre ilerleyen günlerde farklı örnekler ile genişletilmiş olacak. Anlaşılan o ki Android dünyasındaki birçok farklı güvenlik sorunu karşısında Google, belli noktalarda üçüncü kişiler veya kurumlardan da destek almanın pratik yollarını arıyor.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Uygulama

Üste çık