Google Pixel 3 ve 3 XL Tasarımı Çift Cam Konseptinde Olacak!

Google Pixel 3

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL sızıntıları devam ediyor. Yeni sızdırılan kılıf görsellerinde, Google’ın tasarım anlamında önemli bir değişiklik yapmadığı görünüyor. Bununla beraber kasa tasarımda malzeme değişikliğine gidecek. Bu değişimin temel nedeni, yeni özellikler olacak.

Google Pixel 3 ve 3 XL modellerinde kablosuz şarj özelliği olacak!

Kısa bir süre önce Pixel 3XL kılıfları sızdırılmış ve kılıf görsellerindeki telefon modelinden tasarım konusunda önemli bilgiler elde edilmişti. Şimdi de yine bir kılıf sızıntısı gündemde. Bu defa cihazın arka tasarımı konusunda da bilgi sahibi olmak mümkün oluyor. İlk olarak yeni telefon modelinde çentikli ekran kullanımına geçileceği söylemek mümkün. Bununla birlikte Pixel 3 ve Pixel 3 XL çift ön kamera ile geliyor. Arka kamerada ise tek sensörlü yapı kullanılmaya devam ediyor.

Google Pixel 3

Yeni çift tonlu flaş desteği de öne çıkartılan detaylardan olacak. Tasarım konusunda çentikli ekran dışında tüm görünüm, Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerini yansıtıyor. Arka yüzeyde ise bir önceki modellerden farklı olarak cam ve metal değil, her iki bölümünden cam olduğu dikkat çekiyor. Bunun temel nedeni ise yeni kablosuz şarj özelliği olacak. Bir önceki modelde hızlı şarj özelliği ile birlikte kablosuz şarj beklentisi de vardı. Bu beklenti 2018 yılındaki telefon modelleri ile gerçekleşecek gibi görünüyor.

Her ne kadar arka yüzeyde cam malzeme kullanılıyor olsa da çift görünüm devam edecek. Bunu da farklı üretim teknikleri ile sağlayacaklarını söylemek mümkün. Bilindiği gibi alüminyum kasa ile kablosuz şarj kullanılamıyor. Bu konuda Apple da iPhone 8, 8 Plus ve X modellerinde cam malzeme kullanıma geri dönmüştü. Şimdi de benzer bir atılım, Google’dan gelecek. Bunların dışında yeni modelin Qualcomm Snapdragon 845 mobil işlemcisi ve 6 GB RAM gibi teknik detaylara sahip olacağını söylemek, yanlış olmayacaktır. Lakin henüz daha diğer detaylar ortaya çıkmadı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here