google-pixel-2-xl

Geçtiğimiz yıl Google, Nexus markasının yerini alırken aynı zamanda satın alınabilecek uygun fiyatlı ve güçlü Android telefonlardan olacak olan ilk cihazlarını piyasaya sürdü: Google Pixel ve Pixel XL. En yeni donanımı ve mükemmel kameraları ile dikkat çeken bu cihazlar dezavantajlarına rağmen kısa bir süre içerisinde Android dünyasında hızlıca popüler hale geldi.

Şimdi ise Google, Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleri ile karşımıza çıkmayı hedefliyor. Cihazlar önceki modeller ile aynı kalıp ve tasarıma sahip ancak son zamanlarda sıkça rastladığımız ince çerçeve trendi ile diğer modellerden ayrılıyor.

 google-pixel-2-xl

Google Pixel 2 XL özellikleri!

16:9 ekran oranından vazgeçerek 18:9 ekran oranı ile birlikte gelecek olan Pixel 2 XL 1440 x 2880 çözünürlüğündeki OLED ekranı ile de kullanıcıları büyüleyecek gibi görünüyor. Cihazın çerçeve kalınlığının ise LG G6 ve Samsung Galaxy S8 Active’in arasında olacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra Pixel 2 XL bu iki modelden de daha ince.

Bu seride cam plaka boyutunu küçültmüş olan Google, Pixel 2 XL modelinin arkasına bir parmak izi okuyucu yerleştirmiş ve bu okuyucuyu da metalle kuşatmış durumda. Yine cihazın arkasında lazerli otomatik odaklanma sistemine sahip olan bir kamera ve LED flaş yer alıyor.

Google Pixel 2 XL Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ve Adreno 540 grafik işlemci ile birlikte geliyor. Bu iki işlemcinin kombinasyonu ise cihaza 4 GB RAM sağlıyor ve bunun kullanıcı deneyimini tatmin edeceğini söylemek mümkün. Cihazda yer alan pilin kapasitesi ise 3520 mAh.

Toza ve suya dayanıklı!

Hatırlayacağınız üzere geçen yıl piyasaya sürülen Pixel modelleri su ya da toza karşı herhangi bir dayanıklılığa sahip değildi ancak bu yıl işler değişti. Yeni Pixel modelleri eskilerine göre daha dirençli olacak. Ayrıca bir başka daha trende uyum sağlamış olan Pixel modellerinin kulaklık girişine sahip olmadığını ekleyelim.

 google-pixel-2-xl

Kamera özellikleri!

Google Pixel 2 XL, 12 MP çözünürlüğünde ve f/1.8 diyafram açıklığında olan kamera ile birlikte geliyor. Bu kamera ayrıca OIS ve otomatik odaklanma özelliklerini barındırıyor. Daha doğru renk üretimi yapan kamera mükemmel çekimler yapmayı vaat ediyor desek yanlış olmaz. Ayrıca portre fotoğraflar çekmek için daha yetenekli hale gelen cihaz 4K video çekim özelliği ile de rakiplerinden sıyrılmayı başaracak gibi görünüyor. Son olarak da cihazın Google Fotoğraf depolama alanı ile birlikte geleceğini belirtelim.

Kutudan Android 8.0 Oreo çıkacak!

Beklenildiği üzere Google’ın yeni cihazları kutudan Android 8.0 Oreo sürümü ile birlikte çıkacak. Ön sipariş için hazır durumda olan Pixel 2 XL fiyatı ise 64 GB için 850 dolar, 128 GB için de 950 dolardan başlıyor. Google’ın yürüttüğü bir kampanya sayesinde kullanıcılar eski Pixel telefonlarını getirerek yenisini 410 dolara kadar olan indirim ile satın alabilecek.

Şu anda her iki model de Avustralya, Kanada, Almanya, Hindistan ve İngiltere’de tanıtılmış durumdayken Pixel 2 XL bu yılın sonlarında İtalya, Singapur ve İspanya’da tanıtılacak. Amerika’da ise Google Best Buy ve Verizon ile birlikte çalışmalar yürüterek satışlarını gerçekleştiriyor. Elbette kullanıcılar online Google Store’lardan cihazları satın alabilirler.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here