Pixel 2 XL Ekran

Google markasını taşıyan yeni Android akıllı telefon modeli Pixel 2 XL ekran yanma sorunu ile gündeme gelmeye başladı. Artan şikayetler neticesinde Google, Pixel 2 XL ekran sorunu ile ilgili araştırma başlatacağını duyurdu.

Google, Pixel 2 XL ekran yanma sorunu ile ilgili detaylı araştırma yapacak!

Öncelikle konunun ne olduğu detaylı bir şekilde aktarmak gerekirse birçok kullanıcı, yaklaşık 1 hafta kullanılmasına rağmen Pixel 2 XL ekranın yandığını belirtmeye başladı. Burada yanma ifadesi, ekranın görüntü gösterme özelliğini kaybetmesi olarak tanımlanabilir. Zira Pixel 2 XL ekran yanma sorununda, ekrandaki belli bölümler görüntü aktarma özelliğini yitiriyor.

Pixel 2 XL ekran yanma sorunu

Söz konusu bu olay ile ilgili de Google, kısa bir süre önce detaylı bir araştırma yapmaya başlayacağını duyurdu. Bu süreçte Google, kuvvetle muhtemel bu sorunun neden dolayı meydana geldiği yönünde araştırmalar yapacak.

Daha önce de bazı panellerde, yüksek ışık ayarlarında ve uzun süre kullanım senaryosunda sorunlar kendini göstermişti. Farklı marka ve marklı modellerde oluşabilen bu sorun, yeni Pixel 2 XL modeli için kronik bir sorun anlamına mı geliyor, ilerleyen günlerde netlik kazanmış olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here