Google Pixel 2 Özellikleri ve Pixel 2B ile İlgili İlk İddialar Gündeme Geldi!

Google'ın yeni akıllı telefon moeli Google Pixel 2 özellikleri ile ilgili yeni bilgiler gündeme geldi. İşte yeni Pixel 2'nin özelliklerinin detayları!

Google’ın çok uzun bir süreden sonra Nexus programında farklı olarak kendi ismini taşıyan akıllı telefon modelleri Google Pixel ve Google Pixel XL sonrasında, yeni model Pixel 2 özellikleri ve çalışmaları ile ilgili bilgiler gündeme gelmeye başladı. Buna göre Google, yeni Google Pixel 2 modelinde, önceki modelde olduğu gibi en çok kamera üzerinde mesai harcıyor. Öte yandan işlemci tercihi ve nispeten uygun fiyatlı Google Pixel 2B modeli de gündemde!

Google Pixel 2 nasıl olacak?

Belirtildiği gibi Google, ilk modeli Pixel’deki kamera iddiasını, yeni Pixel 2 modelinde daha da yükseltmiş olacak. Zira gelen bilgilere göre Google’ın yeni akıllı telefon modeli için harcadığı en yoğun mesai, kamera geliştirmeleri üzerine oluyor.

Google Pixel ve Google Pixel XL

Öte yandan Google Pixel 2 testleri, Qualcomm’un ve Intel’in mobil işlemcileri ile sürdürülüyor. MediaTek tarafı ile ilgili ise bir bilgi bulunmuyor. Beklentiler ise Google Pixel 2 teknik özellikleri arasında, kuvvetle muhtemel Qualcomm’un Snapdragon 835 mobil işlemcisinin yer alacağı yönünde!

Google Pixel 2B söylentileri gündemde!

Tüm bunların dışında Google, yeni Pixel 2 ile Pixel 2 XL modellerinden farklı olarak, nispeten daha ekonomik bir ürün olarak Pixel 2B üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Gelen bilgilere göre ise Pixel 2B’nin fiyatı, Pixel 2 modeline kıyasla 50 dolar daha ucuz olabilir.

Aslında bu anlayışı Apple da iPhone 5c ile denemiş, fakat beklediğini bulamadığı için kullanıcılar nezdinde “ucuz iPhone” olarak anılan bu iPhone 5c modelinin devam modelleri üzerine çalışma yapmamıştı. Anlaşılan o ki Google, Apple’dan farklı olarak Pixel 2B ile yeni bir strateji izleme yolunda ilerliyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.