Google’ın çok uzun bir süreden sonra Nexus programında farklı olarak kendi ismini taşıyan akıllı telefon modelleri Google Pixel ve Google Pixel XL sonrasında, yeni model Pixel 2 özellikleri ve çalışmaları ile ilgili bilgiler gündeme gelmeye başladı. Buna göre Google, yeni Google Pixel 2 modelinde, önceki modelde olduğu gibi en çok kamera üzerinde mesai harcıyor. Öte yandan işlemci tercihi ve nispeten uygun fiyatlı Google Pixel 2B modeli de gündemde!

Google Pixel 2 nasıl olacak?

Belirtildiği gibi Google, ilk modeli Pixel’deki kamera iddiasını, yeni Pixel 2 modelinde daha da yükseltmiş olacak. Zira gelen bilgilere göre Google’ın yeni akıllı telefon modeli için harcadığı en yoğun mesai, kamera geliştirmeleri üzerine oluyor.

Google Pixel ve Google Pixel XL

Öte yandan Google Pixel 2 testleri, Qualcomm’un ve Intel’in mobil işlemcileri ile sürdürülüyor. MediaTek tarafı ile ilgili ise bir bilgi bulunmuyor. Beklentiler ise Google Pixel 2 teknik özellikleri arasında, kuvvetle muhtemel Qualcomm’un Snapdragon 835 mobil işlemcisinin yer alacağı yönünde!

Google Pixel 2B söylentileri gündemde!

Tüm bunların dışında Google, yeni Pixel 2 ile Pixel 2 XL modellerinden farklı olarak, nispeten daha ekonomik bir ürün olarak Pixel 2B üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Gelen bilgilere göre ise Pixel 2B’nin fiyatı, Pixel 2 modeline kıyasla 50 dolar daha ucuz olabilir.

Aslında bu anlayışı Apple da iPhone 5c ile denemiş, fakat beklediğini bulamadığı için kullanıcılar nezdinde “ucuz iPhone” olarak anılan bu iPhone 5c modelinin devam modelleri üzerine çalışma yapmamıştı. Anlaşılan o ki Google, Apple’dan farklı olarak Pixel 2B ile yeni bir strateji izleme yolunda ilerliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here