Google, HTC’yi bünyesine katarak telefon pazarında dişli bir rakip olacağının sinyallerini vermeye başladı. Bu süreçte sağlam adımlar atan teknoloji devi Google, bugün düzenleyeceği etkinlikte Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL modelleri ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Türkiye saati ile 19:00’da başlayacak olan etkinlikte Pixel 2 modelleri resmen tanıtılacak. Tasarımsal açıdan gelen sızıntılar doğrultusunda bir facia olarak yorumlanan Pixel 2 ve Pixel 2 XL, özellikleri ile amiral gemisi olacağını gösteriyor.

Google Pixel 2, 5.5 inç büyüklüğünde ekran ile gelecek. Bu ekranın çözünürlüğü ise Full HD olacak. Donanım bölümünde ise ise Pixel 2 rakipleri gibi Snapdragon 835 yonga seti ile geliyor. Ancak RAM konusunda telefonda mütevazi davranılacak ve 4 GB RAM’e yer verilecek. Telefonda bir adet kamera yer alacak. Bu kameranın DxOMark puanı şimdiden merak edilmeye başlandı bile.

Google, asıl kozunu XL modelinde ortaya koyacak. XL modelinde 6 inç büyüklüğünde 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde ekran yer alacak. Telefonda ekran/kasa oranının %80 ila %85 arasında bir değere sahip olması bekleniyor. Snapdragon 835 yonga seti ve 4 GB RAM ile gelecek olan Pixel 2 XL modelinde çift arka kamera yer alacak. Son olarak her iki telefonun da Android 8.0 Oreo ile kutusundan çıkacağını belirtelim.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here