Google: Nexus Satışları Düşüş Yaşıyor!

Google’ ın uzun zamandır devam ettirdiği saf Android deneyimi yaşatmayı amaçlayan Nexus projesinin, akıllı telefon kanadındaki son üyesi Nexus 6, Google’ dan gelen habere göre satışlarda düşüş yaşıyor.

Google Nexus Satışları Düşüş Yaşıyor! - habertekno.com - habertekno - 2015 teknoloji haberleri

Gün içerisinde Google, 2015 ilk çeyrek gelirlerini açıklamıştı. Bu gelirlerin paydaları arasında 1.8 Milyar Dolarlık “diğer” adında bir kısım bulunuyor. Bu dilim içerisinde ise Play Store ve Goole Store gelirleri yer alıyor. Google’ dan gelen açıklamaya göre bu dilim, 2014’ e göre yüzde üçlük bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün nedeni olarak da Nexus satışlarında meydana gelen azalma öngörülüyor.

Google, yeni nesil akıllı telefon Nexus 6 modelini 649 Dolar ile etiketlendirmekte. Geçen yılla karşılaştırmak adına, bir önceki Nexus modeli olan Nexus 5 ise 349 Dolar ile satılmaktaydı. Her ne kadar fiyat artış gösterse de anlaşılan o ki satış rakamları fiyat artışının farkını kapatamayacak kadar düşük bir seviyede kalmış.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.