Google Move Mirror Yapay Zekası ile Sizinle Aynı Hareketi Yapanları Anlık Görüntüleyin!

Google Move Mirror Yapay Zekası

Google’ın AI yani yapay zeka ile ilgili çalışmaları devam ediyor. Hem arama motoru hem de Android tarafındaki yapay zeka kullanımlarını geliştirmeye devam eden firma, şimdi de Move Mirror isimli yeni AI sistemini kullanıma açtı.

Move Mirror denemesi ile yaptığınız hareketleri anlık olarak başka yapan kişilerde görün!

AI yani yapay zeka çalışmaları kapsamında sunulan Move Mirror, doğrunda Google tarafından AI Experiment yani yapay zeka deneyi olarak adlandırılıyor. Bu yeni sistem ile brilikte kullanıcılar, yaptıkları vücut hareketlerini, daha önce yapmış kişilerle görebiliyor.

Denemesi ise oldukça kolay görünüyor. Bilgisiyarın webcam yani web kamerası karşısında yapılacak herhangi bir hareketi bu sistem, daha önce o hareket biçimini yapmış başka kişilerle eşleştiriyor.

Google Move Mirror Yapay Zekası

Örneğin ellerinizi yukarı doğru kaldırdığınız zaman, daha önce halter kaldırmış bir kişinin fotoğrafı ile karşılaşabiliyorsunuz. Ya da ayağınızı topa vurur gibi yaptığınızda, bir futbolcunun topa vurma anı ile karşılaşmak mümkün.

Bu sistemin öne çıkan tarafı ise anlık bir şekilde eşleme yapabiliyor olması şeklinde belirtiliyor. Yani kameranın karşısında yaptığınız tüm hareketler, aslında anlık olarak eşleşen görseller ile gösteriliyor.

Bununla beraber deep learning yani derin öğrenme teknolojisi ile çok daha fazla kullanıcının deneme yapması, sistemin gelişmesine de katkı sağlamış oluyor.

Açıklanan bilgilere göre şu an için sistemde, 80 bin fotoğraf eş zamanlı olarak tanabiliyor ve eşleme yapılabiliyor.

Google tarafından Move Mirror teknolojisi ile ilgili yayınlanan videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilir ve daha net bir biçimde nasıl çalıştığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Google’ın yapay zeka denemeleri arasındaki Move Mirror’ı denemek için de şu adrese bakabilirsiniz: https://experiments.withgoogle.com/collection/ai/move-mirror/view

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here