Google Maps, Tekerlekli Sandalye Uygunluğu Desteği Sunmaya Başladı!

Popüler navigasyon ve uydu görüntüleme servisi Google Maps, tekerlekli sandalye kullanımı ile ilgili bir özelliğini kullanıma sundu. İşte detaylar!

Google Maps

Dünyanın en popüler navigasyon ve uygu görüntüleme servislerinden Google Maps, gelişim göstermeye an be an devam ediyor. Son olarak da Google Maps, tekerlekli sandalye kullanımına yönelik bir özelliğini aktif etti.

Google Maps’ten tekerlekli sandalye desteği!

Google Maps Tekerlekli Sandalye Uygunluğu

Bilindiği gibi Google Maps, gidilecek mekâna yol gösterimi sağladığı kadar, mekân ile ilgili de bilgileri kullanıcısına gösteriyor. Mekân ile ilgili gösterilen bilgilere, tekerlekli sandalye için uygunluk olup olmadığı detayı da bundan böyle Google Maps destekleri arsında yerini almış olacak.

Kademeli olarak ülkelere ve mekanlara göre desteklenmeye başlayacak olan Google Maps’in bu tekerlekli sandalye desteği, bundan böyle tekerlekli sandalye ile mekâna gidecek kullanıcılar için ön bilgi sağlamış olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.