Google Kripto Para Mining Uygulamalarını Play Store’dan Kaldırdı!

android bitcoin mining

Google, Android işletim sistemi için kullandığı uygulama ve oyun mağazası Google Play Store’a güncelleme getirdi. Getirilen bu güncelleme daha çok uygulama geliştiricilerini ilgilendiriyor.

En büyük etkisi ise artık Google Play Store’a kripto para mining uygulamalarına izin verilmemesi oldu.

Geliştiricisi sözleşmesinde yer alan bazı düzeltmeler sonrasında, mağazada yer alan kripto para mining yani madencilik uygulamaları birer birer engellenmeye başladı. Ayrıca bu engellemelerin otomatik olarak yapılmaya devam edeceği belirtiliyor.

Apple’dan sonra Google’dan da mining mobil uygulamalarına engel geldi!

android mining

Hatırlatmak gerekirse bir süre önce de Apple, App Store’dan mining uygulamalarını kaldırmıştı. Şimdi de Google’ın benzer bir hamle yaptığını görüyoruz. Apple gibi Google’da benzer nedenlerden dolayı böyle bir engelleme getirdi.

Bunlar birlikte cinsel içerikli veya atıfta bulunan mobil uygulamlar ve mobil uyunlar üzerinde de adımlar atılacak. Çocukların korunması ile ilgili çeşitli iyileştirmeler de değişen geliştirici sözleşmesi kapsamında yer alan detaylar arasında. Kullanıcı deneyimini olumsuz etkilediği ve güvenlik problemleri oluşturduğu gerekçesiyle artık kripto para madenciliği, doğrudan doğruya resmi mağaza üzerinde yer alan uygulamlardan olmayacak.

Ancak kullanıcılar, bu tip uygulamaları kullanmak için ısrarlı olursa, elbette APK indirmeleri ile erişim sağlayabilirler. Ancak bu noktada oluşacak çeşitli veri hırsızlıkları da tamamıyla kullanıcıların sorumluluğunda olacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here