Google, Kendi Telefonunu Üretmek İstiyor!

Yeni gelen bir bilgiye göre Google, kendi ismini taşıyan bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. İşte Google markalı akıllı telefon detayları!

google nexus

Bilindiği gibi Google, Android mobil işletim sisteminin arkasındaki en önemli isim ve birçok büyük akıllı telefon üretici firma da Google ile Android işbirliğini sürdürüyor. Bunlara ek olarak Google, Nexus programı ile saf Android deneyimini, farklı markaların ürettiği akıllı telefonlar ile Nexus kapsamında yaşatmaya devam ediyor.

Tüm bunların dışında, yeni gelen bir bilgiye göre Google, Nexus programından farklı olarak kendi markasını taşıyan bir Android akıllı telefon modeli üretmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Google markalı akıllı telefon modelleri, piyasada yer alabilir!

google nexus

Gelen bu haberlerin detaylarında, Google’ın Apple gibi bir mobil yol haritası çizmek için çalışmalar sürdürdüğü ve Apple gibi hem tasarım hem de yazılım birlikteliği tamamlayacak Google markalı ürünler istediği yer alıyor.

Geçtiğimiz aylarda Google CEO’su Sundar Pichai tarafından gelen bir açıklama da, yeni gelen bu bilgi ile örtüşüyor. Zira Pichai, Google’ın, akıllı telefon geliştirmek için yoğun efor harcadığını dile getirmiş, lakin herhangi bir detay vermekten kaçınmıştı.

Öyle görünüyor ki Nexus programı kapsamından farklı olarak ilerleyen dönemlerde, Google markalı akıllı telefon modellerini piyasada görmek mümkün olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here