Google, Kalite Kontrolünden Geçemeyen Pixel 2 Sattı!

Google, kalite kontrolünden geçemeyen Pixel 2 modelini bir kullanıcıya gönderdi. İşte Google'ın yaptığı Pixel 2 hatasının detayları!

sorunlu Pixel 2

Google, yeni Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerini satışlarını yetiştirmeye çalışırken, bu süreçte bir kullanıcı beklenmedik bir cihaz ile karşılaştı. 800 dolar ödeyerek satın aldığı Google Pixel 2 modelinin kutusunu açan kullanıcı, bu cihazın aslında kalite kontrol testinden başarılı bir şekilde geçemediğini belirten bir uyarı belgesiyle karşılaştı.

Google, bir kullanıcıya kalite kontrolünden geçemeyen Pixel 2 modelini sattı!

Cihazın üzerinde kalite kontrol test kağıdının yer aldığı ve kontrolde sorunlu olduğu belirtilen uyarının da göründüğü görsellerde, aslında bu cihazın satışa çıkamıyor olması gerektiği anlaşılıyor.

sorunlu Pixel 2

Karşılaştığı bu Pixel 2 olayında sonra derhal Google ile iletişime geçen talihsiz kullanıcı, Google’dan hızlı bir çözüm de bulamamış gibi görünüyor. Anlatılanlara göre Google destek ekibindeki görevliler, daha önce böyle bir problem ile karşılaşmadıklarını ve 1 hafta sonra yeni bir Pixel 2 ile değişim yapabileceklerini iletmiş.

Google Pixel 2 ve Pixel 2 üretim sürecinde böyle kritik bir hatanın nasıl meydana geldiği ile ilgili ise birçok tartışma konusu ortaya çıkmış oldu. Bir yandan Google Pixel 2 ekran yanma sorunu bir yandan da Pixel 2 teslimatlarında yaşanacak gecikme için hediye takviyeleri ile mesai harcayan Google, öyle görünüyor ki yeni modelde farklı problemlerle daha karşılaşılma ihtimalinin yükseldiği bir süreçten geçiyor.

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here