Google İş Arama Servisini Açıyor!

Dünyanın en popüler arama motorlarından olan Google, yeni Google iş arama sonuçları ile kariyer fırsatlarını kullanıcılara kısa yoldan sunacak!

Google İş Arama

Google, arama sonuçlarını zenginleştirmeye devam ediyor. Bugün itibariyle de kariyer fırsatları için hazırlanmış Google iş arama servisi kullanıma sunulmaya başlayacak Böylece iş ilanları, doğrudan Google arama sonuçları üzerinden iş arayan kullanıcılara yansıtılmaya başlayacak.

Google iş arama servisi nasıl kullanılıyor?

Google’ın yeni iş aram servisi, belirtildiği gibi doğrudan arama sonuçları üzerinden gerçekleştirilecek. Açıklanan bilgilere göre Google’a “Jobs near me” yani “yakınımdaki işler” araması yapan kullanıcılara, ilk olarak yayınlanmış olan iş ilanları gösterilecek. Bu iş ilanları da kullanıcının konumuna en yakın bölgelerdeki sonuçlardan oluşacak.

Google İş Arama

Elbette ki söz konusu olan iş arama sonuçları, sadece var olanları sırayla göstermekle sınırlı kalmıyor. Kategori, ilan tarihi, iş tanımı ve sektör gibi seçimler de kullanıcılar tarafından özelleştirilebilecek.

Bunlarla beraber Google, yeni iş arama servisinde hatırlatıcı özelliğini de kullanıma sunacak. İş arayan kullanıcıların aradıkları iş ilanı o anda mevcut değilse, belirlenen kriterlere yönelik yeni iş ilanları yayınlandığında, Google tarafından mail olarak bildirilebilecek. Google’ın arama algoritmasının başarısı ile ilgili tartışmalar devam ederken Google, yeni özelliklerle arama ağını geliştirmeye devam ediyor. Bundan böyle kullanıcılar, Google aram motorunu iş ararken dikkat edilmesi gereken bilgiler için kaynak aramak adına kullanırken, aynı zamanda iş ilanları için de doğrudan araç olarak kullanabilecekler.

Elbette ki şu an için aktarılan demolarda mevcut dil seçeneği, İngilizce olarak aktarılıyor. Ülkemizdeki Google iş arama sonuçları ile ilgili çalışmaların ne zaman aktif olacağı, ilerleyen dönemlerde netleşmiş olacaktır.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.