Google İnternet Hız Testi Kullanıma Açıldı!

Google internet hız testi aktif olarak denenmeye başlandı. Şu an için ek bir uygulama veya web sitesi kullanmadan doğrudan Google üzerinden internet hız testi yapmak mümkün. İşte Google internet hız testi kullanımı ile ilgili detaylar!

Google İnternet Hız Testi

Google internet hız testi ile birlikte, arama motoru sistemine bir yeni özellik daha eklenmiş oldu. Bundan böyle doğrudan Google aramaları sayfasından internet hızı testi yapmak mümkün olacak.

Google aramalarında internet hız testi yapılabilecek!

Birçok kullanıcı tarafından sık sık tekrarlanan internetin hızını ölçme uygulaması, Google’ın yeni özelliği ile birlikte oldukça pratik bir hale gelecek gibi görünüyor. Zira Birleşik Devletler’deki kullanıcılar, şu anda Google aramaları üzerinden herhangi bir program kullanmadan internet hızlarını test edebilmeye başladı.

Google İnternet Hız Testi

Google aramalarına “Run Speed Test” yani “Hız Testini Başlat” yazan kullanıcılar, tıpkı arama sonuçları gibi internet hız testi ile karşılaşmaya başladı. Böylece Google, herhangi ek bir hız testi programı ihtiyacı duyulmasının önüne geçmeye başlamış oldu.

Şu an için Haber Tekno olarak elde ettiğimiz bilgilere göre bu hizmet, sadece Amerika’daki kullanıcılar için uygulanmaya başlamış durumda. Google tarafından herhangi bir test süreci olarak da kullanılmaya başlanmış olan bu özellik, yeteri kadar kullanıcı geri dönüş alır ise kuvvetle muhtemel diğer ülkelerde de sırası ile kullanılmaya başlanacaktır.

Google İnternet Hız Testi

Üstelik bu yeni Google özelliği, telefon internet hız testi işlemi de gerçekleştirebiliyor. Zira sadece web tarayıcıdan Google araması yapılması ile çalıştırılan bu hız testi, tüm cihazlarda aktif edilebiliyor. Şimdiye kadar hem mobil hem de masaüstü tarafta yoğun olarak “Speedtest by Ookla” ve buna benzer hizmetler kullanılıyordu. Keza Google tarafından da Google fiber internet hız testi aracı kullanıma sunuluyordu: http://speedtest.googlefiber.net/

Ancak Google’ın bu Google internet hız testi atılımından sonra geniş kitlelere ulaşması, benzer testleri yapan benzer uygulamaların kullanıcı sayısında ciddi bir düşüş meydana getirebilir.

Son olarak belirtmek gerekirse daha önce de Netflix internet hız testi uygulaması kullanıcılara sunulmuştu. Google arama algoritması başarısı ile ilgili tartışmalar devam ederken, bu yöndeki geliştirmeler de sürüyor.

Google aramalarında internet hız testi yorumları!

Google’ın bu yeni atılımı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Sizce mantıklı bir ekleme olabilir mi ve diğer internet hızını test eden programları olumsuz yönde etkileyebilir mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünden düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz.

1 yorum

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here