Google’ın Denizaltı İnternet Hattı, Amerika ile Japonya’yı Birbirine Bağladı!

Google'ın, uzun süredir üzerinde çalıştığı Japonya-Amerika denizaltı internet bağlantısı, en sonunda amacına ulaştı. İşte detaylar!

Denizaltı İnternet Hattı

Google önderliğinde başlanan trans-Pacific isimli yüksek hızlı denizaltı internet bağlantı hattı, en nihayetinde aktif olarak kullanıma başlandı.

Google, Birleşik Devletler ve Japonya denizaltı internet bağlantısını tamamladı!

Aralarında Google isminin öne çıkardığı toplamda 6 firmanın yer aldığı söz konusu bu yüksek hızlı denizaltı internet ağı, 300 milyon Dolar bedele mal oldu.

Denizaltı İnternet Hattı

Yüksek hızlı taşıma sağlayan kabloların kullanıldığı belirtilen internet ağı, saniyede 60 terabayt veri aktarımını imkan sunuyor.

Google tarafından aktarılan bilgilere göre söz konusu bu denizaltı internet ağının hızı, şehirlerde kullanılan ağların yaklaşık 10 milyon katı kadar daha fazla.

5,600 mil yani 9,000 km uzunluğundaki yüksek hızlı denizaltı internet bağlantısı, an itibariyle; Oregon, Chiba ve Mie bölgelerine birbirine bağlamış oldu.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.