Google Files Go, Play Store’da Yayınlandı! Google Files Go Nedir?

Google Files Go uygulaması Google Play Store'da yayınlandı! Peki, Google Files Go nedir ve hangi amaçla kullanılır? İşte tüm detaylar!

Google Files Go

Google’ın Google Files Go mobil uygulaması, resmi olarak Google Play Store üzerinden yayınlandı. Nitekim Google Files Go, tüm Android kullanıcıları tarafından an itibariyle indirilebilir durumda.

Google Files Go nedir?

Google Files Go
“Google Files Go nedir?” sorusuna kısaca bir açıklık getirmek gerekirse, Google’ın Go Edition Android sürümü taşıyan cihazlar için kullanıma sunduğu bir dosya yönetim sistemi açıklaması yapılabilir.

Hatırlatmak gerekirse kısa bir süre önce duyurulan Android Oreo Go Edition sonrasında, Google Files Go mobil uygulaması da Google Play Store’da da yayınlandı. Bulut sistemi şeklinde sunulan uygulama, Google tarafından da akıllı depolama yöneticisi olarak tanımlanıyor.

Dosya yönetimi tarafında da benzer fotoğrafların ve dosyaların bulunması ve silinmesi gibi kolaylaştırıcı detaylar sunuluyor.

Temel olarak görseller, videolar, ses dosyaları, dokümanlar ve uygulamalar için hazırlanan Files Go uygulaması, söz konusu bu dosyaların diğer Files Go kullanıcılarına gönderilmesine de imkân sağlanıyor.

Ek olarak Wi-Fi üzerinden bölgesel hotspot oluşturma özelliği de sağlayan yeni Google Files Go uygulaması, ücretsiz olarak sunuluyor. Sadece Android 5.0 ve üstündeki işletim sistemi sürümü taşıyan cihazlar için indirilmeye sunulan yeni Google uygulaması, kısa bir sürede 1 milyon indirme barajına doğru ilerliyor.

Mobil uygulamalar ile ilgili en son gelişmeleri, Haber Tekno mobil uygulama haberleri ve incelemeleri sayfasından takip etmeye devam edebilirsiniz.

Uygulamayı Google Play Store’dan indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.nbu.files

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.