Google, Fiber İnternet Şirketi Satın Aldı!

İnternet devi Google, Google Fiber ile internet dağıtım hizmetini de geliştirmeye devam ediyor. Son olarak Google, fiber internet şirketi satın aldı!

Fiber İnternet Şirketi

Alphabet bünyesinde yer alan internet dağıtım şirketi Google Fiber, hizmetlerini daha da üst seviyelere taşımak adına yeni bir fiber internet şirketi satın aldı.

Google, Webpass fiber internet şirketini satın aldı!

Fiber İnternet Şirketi

Doğrudan Google Fiber tarafından haber edilen söz konusu Webpass satın alması, Google Fiber kullanımını, desteğini ve altyapı ağını genişletmiş olacak.

Fiber İnternet Şirketi

Google Fiber’in Webpass satın almasıyla ilgili ise Google çatı şirketi Alphabet, herhangi bir fiyat veya ödeme şekli ile ilgili bilgi vermeyi tercih etmedi.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.