Google Daydream View Destekleyen Cihazlar Açıklandı!

Google Daydream View destekleyen cihazların minimum özellikleri ile ilgili detaylar açıklandı. İşte Google Daydream View destekleyen cihazlar!

Google Daydream View

Google’ın ilk defa Google Daydream platformu için hazırladığı ve satışa sunduğu Google Daydream View destekleyen cihazların minimum sahip olması gereken özellikleri ile ilgili detaylar açıklandı.

Google Daydream View destekleyen cihazların özellikleri!

İlk olarak belirtmek gerekirse Google Daydream View ile birlikte kullanılacak akıllı telefon modelinin, en iyi ihtimalle 4.7-inç ve 6-inç ekran büyüklüğü arasında bir değerde olması gerekiyor.

Google Daydream View

Bunların dışında minimum ekran çözünürlüğünün Full HD yani 1920x1080p olması gerekliği söylenirken, Google’ın bu noktadaki şiddetli önerisi, Google Daydream View ile birlikte kullanılacak akıllı telefon modelinin, en az 2K yani 2560×1440 piksel çözünürlüğünde olması yönünde şekilleniyor.

İşlemci tarafında, doğrudan Qualcomm tarafından yapılan açıklama ile bilindiği üzere, Snapdragon 821 yonga seti taşıyan akıllı telefon modelleri, Google Daydream View desteğine sahip durumda.

Son olarak özetlemek gerekirse Google Daydream View destekli akıllı telefon modelinin ekran çözünürlüğü en az 4.7-inç ve en çok 6-inç büyüklüğünde ve ideal kullanım için en az 2K çözünürlüğünde olması gerektiği gibi, işlemci tarafında da Snapdragon 821 taşıyan modeller, iyi birer seçim olacak. Ek olarak, beklentilere göre optimum Google Daydream View destekleyen akıllı telefon modelleri, 2017 yılının amiral gemi cihazları olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.