Google’dan Pixel 2 Serisi İçin Güncelleme Garantisi!

Google, yeni akıllı telefon modelleri Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL modelleri için güncelleme garantisi verdi! İşte detaylar!

Google Pixel 2 XL

Google tarafından kısa bir süre önce lansmanı yapılan Android dünyasının yeni akıllı telefon modelleri Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL, yeni kullanıcılara ulaşma yolunda ilerliyor. Bu süreçte Google, yeni Pixel 2 ve Pixel 2 XL güncellemeleri için kullanıcılara garanti sunduğunu açıkladı. Buna göre yeni modeller, en az 3 yıl boyunca güncelleme almaya devam edecek!

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL güncellemeleri, 3 yıl boyunca devam edecek!

Android akıllı telefon modellerinin en büyük sorunlarından biri olan güncellemeler, Android One ve Google’ın kendi cihazları ile sorunsuz bir süreç haline getirilmeye çalışılıyor. Özellikle ana sürümlerin çok geç güncel cihazlara yansıması, kullanıcılar için büyük sorunlar olarak kendini gösteriyordu. Bu noktada Google, Pixel serisi ile birlikte yeni güncellemeleri doğrudan yayınlama başarısı gösterebiliyordu. Şimdi ise yeni yapılan açıklama ile birlikte Google’ın bu güncelleme sürecini, 3 yıl boyunca devam ettireceği kesinleşmiş oldu.

Google Pixel 2

Google Support sayfasında yayınlanan bir habere göre Pixel serisinin güncelleme almaya devam edeceği minimum zaman dilimi şu şekilde tarif ediliyor:

Yeni Android versiyon güncellemelerinin devam edeceği son tarihler

Pixel için Ekim 2018

Pixel XL için Ekim 2018

Pixel 2 için Ekim 2020

Pixel 2 XL için Ekim 2020

Güvenlik güncellemelerinin devam edeceği son tarihler

Pixel için Ekim 2019

Pixel 2 için Ekim 2019

Pixel XL için Ekim 2020

Pixel 2 XL için Ekim 2020

Bu yıl ile birlikte hesap edildiği vakit, yeni Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinin Android versiyon güncellemeleri, 3 yıl daha devam edecek gibi görünüyor. Nitekim yeni Pixel modellerini satın alacak olan kullanıcılar, üç yeni Android sürümüne daha erişmiş olacak.

Bununla beraber güvenlik güncellemeleri de söz konusu bu süre zarfında, kullanıcılara aktarılmaya devam ediyor olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here