Google’dan iPhone X için Güncelleme!

Google, Safari arama sonuçlarında yeni bir tasarım güncellemesine gitti. İşte Google'ın yeni tasarım güncellemesi ile ilgili detaylar!

Google iPhone X Güncelleme

Google, iPhone X için arama sayfasında tasarım değişikliğine gitti. Apple’ın iPhone X modeli ile geçiş yaptığı köşeleri ovalleştirilmiş tasarım yapısı, Google tasarım tarafından da uygulanmış oldu. Bundan böyle Google arama sayfaları, iPhone Safari tarayıcı üzerinde köşeleri ovalleştirilmiş bir halde gösteriliyor olacak.

Google arama sayfasının tasarımını değiştirdi!

Her ne kadar Google’ın bu tasarım değişikliği, temel olarak farklılaşan iPhone X tasarım anlayışından çıkageliyor olsa da tüm iPhone modellerinde kullanılan Safari web tarayıcısından Google arama motorunu kullanan kişiler, yeni tasarım detayları ile karşılaşıyor olacak.

google iphone x güncellemesi

Şu an için tüm iPhone modellerinde kullanıma açılan bu yeni Google arama sonuçları sayfası tasarımının, geçici bir denemeden ziyade kalıcı bir tasarım değişikliği olacağı tahmin ediliyor. Her ne kadar doğrudan Google tarafından bu iPhone X temelinde yapılan tasarım değişikliğinin haberi verilmemiş olsa da tüm cihazlarda bu değişimi deneyimlemek mümkün.

Keskin köşelerden oval köşe yapısına geçiş, yeni iPhone X modelinde Apple tarafından benimsenen yeni tasarım yapısı idi. Öyle görünüyor ki Google’da bu tasarım anlayışını benimseyerek iOS cihazlarda yekpare bir görüntü elde etmeyi uygun bulmuş. Kısa bir süre önce de Google, konum bazlı arama sistemine geçtiğini duyurmuştu.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.