Chrome Flash Desteği

Popüler web tarayıcılarından olan Google Chrome Flash desteğini sona erdiriyor. Yeni gelen bir bilgiye göre kısa bir süre sonra Google Chrome Flash desteği sona erecek!

Ayrıca Bakınız

Twitter 140 Karakter Sınırı Değişiyor!

Google Chrome Flash desteği kaldırılıyor!

Yapılan açıklamalara göre Google Chrome web tarayıcısı, Flash Player desteğine son verecek. Ön tanımlı olarak HTML5 tarafına geçecek olan Google Chrome, böylece özellikle güvenlik açıklarının ve batarya tüketimi artışlarının önüne geçmiş olacak.

Chrome Flash Desteği

Bilindiği gibi Adobe firması, geçtiğimiz dönemlerde Flash Player desteğine devam etmeyeceğini söylemişti. Apple’ın Safari tarayıcısı da hem Mac hem de iOS tarafında, uzun süredir Flash Player desteği sunmuyor.

Şimdiye kadar Google Chrome Flash desteğini, önyüklü olarak sunuyordu. Ancak yeni gelen güncellemey göre destek tamamen kaldırılacak.

HTML5’in esnek ve güvenli yapısının yaygınlaşması, böylece daha da hız kazanmış olacak. Daha önce Google, YouTube servisi için de Flash Player’dan HTML5 oynatıcısına geçiş yapmıştı. Nitekim Google’ın HTML5 desteği de artış göstermeye Chrome ile devam ediyor.

Şu an için Chrome Flash desteği ne zaman sona erecek net tarih açıklanmadı. Ancak 2016’nın son dönemlerinde hem Windows hem de Mac tarafındaki Chrome güncellemesi ile desteğin kalkması bekleniyor.

 

>> Google Chrome Flash desteğinin kaldırılması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here