Google CEO’su Sundar Pichai Yapay Zeka

Google’ın CEO’su Sundar Pichai birkaç gün önce bir röportajında yapay zekanın insanoğlunun üzerinde çalıştığı en önemli şeylerden bir tanesi olduğunu ifade etti. Pichai’ye göre yapay zeka ateş ya da elektriğin bulunmasından daha derin bir buluş. Ayrıca ünlü CEO yapay zekanın kanser tedavisi ve iklim değişikliğinin çözülmesi gibi durumlara da büyük katkı sağlayacağını düşünüyor.

Google CEO’su Sundar Pichai Yapay Zeka

Röportajda bu teknolojinin meslekler üzerideki etkisi sorulduğunda Pichai bazı kişilerin bu konuda endişelenmesi gerektiğini ancak genel anlamda bu değişikliğin kucaklanması gerektiğini belirtti.

Yapay zeka daha fazla alana yayılıyor!

yapay-zeka

Elbette günümüzde yapay zekanın elle tutulur bir etkisini görmüş değiliz. Ancak pek çok teknolojik cihazda bu buluşun faydalarını taşıyor. Örneğin iPhone X modelindeki Face ID ve Animoloji’nin kaynağı yapay zekadan geliyor. Bunun yanı sıra Huawei P10 serisinde yer alan kamera ayarlarında ve pek çok çeviri uygulamasında yapay zekadan yararlanılıyor.

Şu anda her ne kadar yapay zekanın başarabildikleri sınırlı olsa da ilerleyen dönemde bu durumun hızla değişeceğini söylemek mümkün. Pek çok teknoloji devi artık yapay zekadan destek alan ürünler ile karşımıza çıkacak ve hayat yapay zeka ile çok daha kolay hale gelecek. Örneğin önümüzdeki dönemde Samsung’un bu teknoloji ile yepyeni işler başardığına şahit olacağız.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here