Google, Balonla İnternet Dağıtmaya Başladı!

Google'ın tepe şirketi Alphabet, balonla internet dağıtma projesi olan Alphabet Project Loon hizmetine başladı! İşte tüm detaylar!

Alphabet Project Loon

Google’ın tepe firması haline gelen Alphabet, bir süredir üzerinde çalıştığı balonla internet dağıtma projesini en sonunda aktif olarak kullanıma sunmaya başladı. Açıklanan bilgilere göre Alphabet Project Loon projesi, kısa bir süre önce internet hizmeti dağıtmaya başladı.

Alphabet Project Loon hizmete başladı!

Öncelikle kısa bir hatırlatma yapmak gerekirse daha önceleri Google ismi ile ancak daha sonraları da Alphabet ismi ile sunulmaya başlayan proje, 4G LTE iletişim teknolojisini kullanarak balon yardımı ile internet servisi sağlamayı amaçlayan bir proje olarak tanımlanıyor. Bir süredir çeşitli hukuksal sorunlar ve diğer geliştirmeler ile yol almaya devam eden Alphabet Project Loon projesi, en sonunda gelen bilgilere göre kısa bir süre önce ilk hizmetini sağlamaya başladı.

Alphabet Project Loon

Puerto Rico bölgesinde LTE üzerinden internet dağıtımına başlayan Alphabet Project Loon projesi, aynı zamanda FCC, FAA ve diğer GSM operatörleri ile birlikte işbirliği halinde.

Birleşik Devletler’in önde gelen GSM operatörlerinden olan AT&T ile yapılan ortaklık ile LTE hizmetini kullanmaya başlayan Alphabet Project Loon projesi, öyle görünüyor ki işk somut adımlarını da atmayı başardı.

Gerçekleşen bu ilk internet dağıtım denemeleri, balonla internet dağıtma projesinin geleceğine de ışık tutmuş olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here