Haber Tekno Sosyal Medya
Google Assistant Şarkı Tanımlama

Mobil Teknoloji

Google Assistant’a Şarkı Tanımlama Özelliği Geldi!

Google’ın sesli dijital asistanı Google Assistant’a şarkı tanımlama özelliği getirildi. İşte yeni Google Assistant özelliğinin detayları!

Google’ın Android tarafında ve çeşitli mobil aksesuarlarda kullanıma sunduğu sesli dijital asistanı Google Assistant, yeni güncellemeler ile geliştirilmeye devam ediyor. Son olarak da Google Assistant, şarkı tanımlama özelliği ile güncellendi. Bundan böyle Google, Shazam mobil uygulamasına da rakip olacak.

Google Assistant müzikleri tanıyacak!

Google Assistant’ın yeni özelliği kullanmak için “Bu şarkı ne?” sorusunu sormak yeterli oluyor. Bu soru sonrasında Google Assistant, mikrofon üzerinden ses taraması yapıyor ve şarkı arşivinde melodiyi ve şarkı sözlerini karşılaştırmasını yapıyor.

Google Assistant Şarkı Tanımlama

Bulduğu şarkıyı ise YouTube, Google Play Music ve Spotify üzerinden gösterebiliyor. Şu an için Google’ın sunduğu bu yeni özellik, sadece Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinde kullanılabilir olacak. İlerleyen dönemlerde diğer Android cihazlarda da Google Assistant’ın bu yeni özelliği kullanıma açılabilir.

Google Assistant Şarkı Tanımlama

Bu yeni özellik ile Google, çeşitli yönlerden Shazam mobil uygulaması ile rakip haline de gelmeye başlamış gibi görünüyor. Zira bilmeyenler için hatırlatmak gerekirse Shazam mobil uygulaması, dinletilen müzikleri arşivden tarayarak bulabiliyor ve detayları kullanıcılara sunabiliyor. Daha önce de Shazam, iMessage özelliğini geliştirerek gündeme gelmişti.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji

Üste çık