Google Assistant, Android TV ve Android Wear 2.0’a Geliyor!

Google'ın sesli asistanı Google Assistant, Android TV ve Android Wear 2.0 tarafında da kullanıma sunulacak. İşte detaylar!

Google Assistant

Google markasının en çok Android işletim sistemi ile birlikte akıllı telefonlar üzerinden kullanıma sunduğu sesli asistan servisi Google Assistant, yakın bir zamanda Android TV ve Android Wear 2.0 tarafında da resmi olarak kullanıma sunulacak.

Google Assistant servisi yayılıyor!

Google’ın CES 2017 ile doğruladığı bilgilere göre; akıllı saat işletim sistemi Android Wear 2.0 ile birlikte Google Assistant-Google Asistan kullanıma sunulacak.

Google Assistant Android TV
Android TV ile Google Assistant

Bununlara ek olarak, Android TV tarafında da Google Assistant kullanıma açılacak. Böylece kullanıcılar, sesli komutlar ile TV üzerinden arama ve film oynatma işlemlerini sağlayabilecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.