Google Arama Algoritmasında Mobil için Güncellemeye Gidiyor

Google Arama Algoritmasında Mobil için Güncellemeye Gidiyor - eren ertem - ernertm - teknoloji haberleri - erenertem.com

Google belirli aralıklarla detay vermese de tüm site sahipleri için büyük önem taşıyan arama algoritmalarında yaptığı değişikliklerin kısa raporlarını yayınlıyor. Geçtiğimiz günlerde yine böyle bir rapor yayınlayan Google, arama algoritmalarında kritik bir düzenleme güncellemesi yapacağını açıkladı.

Söz konusu değişikliğe değinmek gerekirse Google, artık ister masaüstü ister se de mobil aramalar fark etmeksizin, mobil uyumluluğu bulunan web sitelerinin sonuçlarını mobil uyumluluğu olmayanlara kıyasla daha üst sıralarda yer verecek. Uzun süredir Google hali hazırla mobil uyumluluğu olan web sitelerini sadece mobil aramalarda geçerli olmak koşuluyla vurguluyordu. Ancak arama algoritması güncellemesinin ardından bu durum doğrudan sıralamaya yansıtılacağı için büyük önem teşkil ediyor.

Google aslında bu güncellemeyle artık mobilleşen teknolojiyle birlikte, web sitelerinin adaptasyonunu hızlandırmaya çalışıyor. Ayrıca Android platformunun da Google elinde şekilleniyor olduğunu düşününce, mobil alan Google için diğer arama motorlarından daha da önemli bir hale geliyor. Dolayısıyla da böyle bir güncellemenin deyim yerindeyse web sitelerini zorunda bırakacak olması da anlaşılabilir bir durum olarak beliriyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.